Iepriekšējās sērijās:
Līna stāstīja: "Mēs esam vienīgie jūras skauti Latvijā, un mēs ļoti daudz, gandrīz visu vasaru, braucam ar laivām, supiem, esam sākuši arī ar burulaivām braukt. Esam tie paši skauti, tikai mākam vēl visu ko ar ūdeni."
1. uzdevums – laivas gāšana
Skauts Ēriks skaidroja, ka šī uzdevuma mērķis ir – lai tad, ja nāk lieli viļņi, iemācītos saglabāt mieru un spētu sakoncentrēties, lai laivu atgāztu atpakaļ un varētu iekāpt atpakaļ laivā.
"Jūras skautos mēs diezgan daudz ejam ūdenī, esam norūdījušies jau, visi peldam, visu laiku esam uz ūdens," skaidroja Ēriks.
Bet Līna piebilda: "Vispār tas ir diezgan sarežģīts uzdevums, jo tas ir mentāli sarežģīti, jo ir tā, ka viļņos apgāžas, apkrīt, vairs nezina, ko darīt. Tad ir jāmāk paturēt ass prāts, jāzina, kas jādara. Fiziski tas arī nav viegli, jo ir jāsakoncentrējas un jāzina, kur likt kājas, jātur līdzsvars. Tā mēs iemācāmies uzmanību, iemācāmies paturēt vēsu prātu trakās situācijās."
Viņa arī atklāja: "Ikdienā es daudz lasu grāmatas, man ir labas atzīmes, es eju skautos, arī teātrī, mēģinu daudz dažādas lietas, saprast, kas ir mans."
2. uzdevums – stafete
Trenere skautiem un gaidām: "Mūsu uzdevums šoreiz ir nevis apgāzt laivu, bet noturēties laivā, izpildīt distanci, sasiet mezglus. Sarunāts?"
Līna sacīja: "Mums ir ļoti svarīga arī drošība uz ūdens, gandrīz pirms katras nodarbības pārbaudām, vai visi zina visus noteikumus, visiem vestes jāvelk, jo ūdens tomēr ir bīstams, turpat ir jūra, straume. Drošība ir ļoti svarīga."
Ēriks atzina: "Man patīk sacensties ar cilvēkiem, bet man arī patīk būt draudzīgam un iecietīgam. Skautošana ir ļoti īpaša."
Tikmēr Līna stāstīja, ka piecu gadu laikā, kopš ir skautos, ir iemācījusies nekautrēties.
"Es biju ļoti, ļoti kautrīga. Es atnācu uz skautiem, visi bija draudzīgi, es arī iemācījos būt draudzīga, drošāka par sevi. Skauti nav vērtējoši, visi ir kā ģimene – tas ir ļoti forši. Skautos var arī pārbaudīt sevi, izkāpt no savas komforta zonas. Tas arī ir ļoti forši.''
3. uzdevums – burāšana
Līna norādīja, ka burāt sākusi diezgan nesen, tikai aptuveni pirms mēneša. "Man ļoti, ļoti patīk, ka burulaivu tu pats kontrolē, tā klausa visā, ko tu dari, – tu pakusties, viņa uzreiz arī šūpojas. Tu vari braukt pa viļņiem, vari braukt mierīgāk, jūti kontroli pār laivu un arī ļoti forši, ka tāds vējš ir, viss ir kā sapnī," viņa sacīja.
Bet Ēriks skaidroja: "Man ir ideja kļūt par pasaules F-1 čempionu, bet ja tas nesanāks, tad ceru tikt tālāk burāšanā un vinnēt sacensībās."
4. uzdevums – "aklā airēšana"
Līna skaidroja: "Mums bija uzdevums – diviem mazskautiem ir aizsietas acis, bet pa vidu sēdēja skauts, kurš teica mazskautiem, kas ir jādara. Tur mazskauti iemācījās uzticēties skautam, klausīties uzmanīgi, darīt visu, ko skauts teica, jo skauts ir iemācījies uzreiz vadīt divus cilvēkus, lai nekur neiebrauktu un tiktu uz mērķi. Tas arī ļoti svarīgs uzdevums."
Ēriks norādīja: "Ja es iedomātos savu dzīvi bez skautiem, es būtu ne tik mierīgs, būtu daudzreiz agresīvāks."
Līna klāstīja, ka skauti un gaidas savās nodarbībās daudz izklaidējas, bet ar to palīdzību un spēlēm ļoti daudz iemācās. "Mums gandrīz vienmēr ir jautri, mēs ar šo jautrību iegūstam ļoti daudz, mums tās spēles ir ar nozīmi, iemācāmies visu ko," viņa teica.
Savukārt Ēriks piebilda, ka nākotnē gribētu izpalīdzīgs un draudzīgs, būt stiprs, un skauti ļoti palīdz šādiem mērķiem un īpašībām. Viņš atzina, ka pēc nodarbības vienmēr jūtams nogurums, jo ir daudz jādara un jāpalīdz, bet ir arī gandarījuma sajūta par kopā ar draugiem pavadītu laiku un paveikto kopumā.
Uz treneres jautājumu, kas šodien vislabāk izdevās, Ēriks nodarbībās beigās atzina: "Kad mazskauti bija ar aizsietām acīm un es teicu, kur viņiem jābrauc." Un Līna sacīja: "Man arī ļoti patika tā nodarbība, kur mazskauti bija ar aizsietām acīm, un man patika, ka man beidzot izdevās iekāpt atpakaļ laivā [pēc apgāšanās]."