Panorāma

Ar RAKUS jauno angiogrāfu palielina pieejamību asinsvadu operācijām

Panorāma

Ančipovas kaujas vietā iesvētīts piemiņas piemineklis

Slēpošana arī cilvēkiem ar kustību traucējumiem

Sēdslēpes ļauj ziemu baudīt arī cilvēkiem ar kustību traucējumiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Jau pirms gada labdarības projektā cilvēki ar kustību traucējumiem varēja pirmo reizi baudīt ziemas priekus, traucoties lejā pa slēpošanas trasi. Pērn īpašās sēdslēpes tika nomātas vien uz brīdi. Šogad tās nopirktas, un cilvēki ar kustību traucējumiem visās vecuma grupās var pieteikties bezmaksas nodarbībām. 

Mazajai Undīnei šī ir otrā reize slēpošanas trasē. Smaids viņas sejā apliecina – viņai ļoti patīk.

Undīnes mamma pastāstīja, ziemas aktivitātes, kuras varētu baudīt viņas meita, ir retums. Un kopš pērn tika pamēģināts – āķis lūpā. 

"Es viņai teicu, ka būs braukšana uz slēpēm, un parādīju video no pagājušā gada. Tad jau nevarēja sagaidīt, kad būs beidzot jābrauc. Mēs šodien pat uz skolu neaizgājām," pastāstīja sieviete.

Undīne gan nav vienīgā slēpotgribētāja. Jau pie lielāka kalna nogāzes sēdslēpē tiek piesprādzēts Jānis.

Sēdslēpes maksā vairāk nekā 3000 eiro. Tās ir sertificēts sporta aprīkojums. Slēpošanas instruktors un projekta “Sniega Draugi” idejas autors Dāvis Siminaitis pastāstīja, ka pērn ar īrētajām sēdslēpēm izdevās izvizināt 60 cilvēkus. Ar ziedotāju palīdzību šogad nopirktas divas sēdslēpes un pasūtītas vēl vienas, ar amortizatoru – ar tām varēs braukt ātrāk un pat ar lēcieniem.

"Tas pasūtījums ar visu atvešanu ir 12 tūkstoši dolāru. Ar visa veida sēdekļiem, kuri ir maināmi, lai varētu lietot šo ekipējumu gan mazi, gan lieli," stāstīja idejas autors.

Pagaidām bezmaksas slēpošana cilvēkiem ar kustību traucējumiem visbiežāk tiek piedāvāta Cēsīs. Mērķis gan liels – iegādāties vismaz vienu sēdslēpi katram Latvijas slēpošanas kalnam.

"Bez ziedotājiem, labvēļiem, sponsoriem šis nevar pastāvēt," uzsvēra Siminaitis.

Instruktors aicina visus slēpotājgribētājus pieteikties, vietas vēl ir. Tāpat vecākiem nav pamata satraukumam. Drošība esot pirmajā vietā, katrs brauciens ir arī apdrošināts.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti