Morē aicina uz sēņotāju stāstu dienām

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 10 mēnešiem.

Siguldas novada, Mores pagasta „Kalna Vaizuļos” 15. augustā  pulksten 10.00 un 16.00, kā arī 16. augustā plkst. 10.00 un 16.00 sēņotāji ar prasmēm stāstīt un klausīties, kā arī  stāstnieki un klausītāji ar interesi par sēņošanu aicināti piedalīties Sēņotāju stāstu dienās, informēja Rīgas Latviešu biedrības (RLB) pārstāve Oksana Svikle.

Sēņotāju stāstu dienās piedalīsies arī „Lielā Latvijas sēņu grāmatas” līdzautore, Latvijas Dabas muzeja mikoloģe Inita Daniele. Viņa atklās dažādus dabas noslēpumus, kas saistīti ar sēnēm un vadīs ekspedīciju mežā.

Pasakainu, teiksmainu un anekdotisku noskaņu ar seniem un mūsdienīgiem stāstiem par sēņošanu radīs Latvijas Universitātes Literatūras, folkloras un mākslas institūta pētnieks Dr. philol. Guntis Pakalns.

Pateicoties sēņošanas tradīcijai dzimtā, ir saglabājušās teikas un nostāsti par „Kalna Vaizuļu” vietvārdiem un daudzām apkārtnes vietām. Tos iepazīt dabā varēs kopā ar RLB Folkloras komisijas vadītāju Margitu Porieti. Šie stāsti radīja ierosmi veidot projektus „Satikšanās Mores stāstos 2013” un „Satikšanās Mores stāstos 2016”. Par meža un sēņošanas tēmu šajos projektos runās etnogrāfe Indra Čekstere.

Sēņu kulinārā mantojuma stāstus baudīt aicinās Allažu pagasta „Mauriņu” saimniece Māra Zemdega.

Sēņotāju dziesmās, spēlēs un rotaļās varēs iesaistīties kopā ar tautas muzikanti Aigu Auziņu.

Kā no dabas materiāliem izgatavot sēņotāju lelles bērniem ierādīs RLB „Sprīdīša skolas”  prasmīgās nodarbību vadītājas Dr. agr. Baiba Ošmane, Daiga Kļaviņa, Laura Kļaviņa, Margarita Done, Sniedze Ozola, Anita Feldmane.

Apmeklētājiem būs iespēja izbaudīt izzinošu, daudzveidīgiem notikumiem bagātu  dienu lauku mājas saimes noskaņā.  Stāstniecība saistībā ar sēņošanu  tiks parādīta kā interesants un aizraujošs mūsdienu komunikācijas veids.

Ieeja pasākumā būs bezmaksas. Apmeklētāji aicināti izvēlēties vienu no piemērotākajiem programmu laikiem un  pieteikties  iepriekš, zvanot pa tālruņiem: 29528421 vai 29151899, vai e- pastā: [email protected]

Vēlams līdzi ņemt stāstu par  sēnēm vai sēņošanu apmēram trīs minūšu garumā, sēņojamo nazīti, groziņu un piemērotu apģērbu.

Apmeklētājiem joprojām jāievēro piesardzības pasākumi un individuālā atbildība par savu veselību. Pasākumā tiks nodrošināti dezinfekcijas līdzekļi, kā arī ievērotas citas drošības noteikumu vadlīnijas.

Sarīkojuma laikā var tikt veikta fotografēšana un video dokumentēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības un Rīgas Latviešu biedrības  tīmekļa vietnēs www.sigulda.lv www.rlb.lv un sociālajos tīkls Facebook, Twitter un Instagram.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti