V.I.P.

V.I.P. 27. marts

V.I.P.

V.I.P. - Veiksme. Intuīcija. Prāts. 27. marts

V.I.P. - Veiksme. Intuīcija. Prāts. 20.marts. Fināls

Spēles «V.I.P.» finālā spēkiem mērojas erudīti ar lielo burtu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 2 mēnešiem.

Latvijas Televīzijas (LTV) erudīcijas projekta "Veiksme. Intuīcija. Prāts." ("V.I.P.") vadītāja Uģa Joksta izsludinātais lielās erudīcijas mēnesis marts ieiet savā trešajā dekādē, kad pienākusi kārta arī spēles lielajam finālam.

Pirms spēles sākuma Uģis Joksts atgādina, ka pēc 40 minūtēm kāda no komandām aizies ar naudas balvu, visi saņems LTV sarūpētas grāmatas, un interesējas, vai šī erudīcijas pasaulē ir vienīgā vieta Latvijā, kur tiek pie balvām.

"Esam saņēmusi dāvanu kartes, trenažieru zāles abonementus, dvieļus, neskaitāmus kausus, visu grūti atcerēties, bet spēļu organizētāji allaž ir parūpējušies par kaut ko taustāmu," skaidroja komandas "AC Seda" kapteinis Toms Akmens.

Trīs no Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas

"Gods! Uzvaras prieks! Jaunas zināšanas! Tas tomēr šajos erudīcijas turnīros ir galvenais, svarīgi arī, kā sadarbojamies kā komanda," piebilda Egita Prāma, "Lācēnu" komandas kapteine. Egita patiesi neuztraucas par gaidāmo finālspēli, drīzāk ir gandarīta, ka brīvdiena Latvijas Televīzijas studijā nav velti pavadīta, – soļu skaitītājs jau saskaitījis 4000 soļus.

"Kas to būtu domājis, ka "V.I.P."ieraksts sniedz tik daudz fizisku kustību, ne tikai prāts, arī ķermenis darbībā!" viņa teica.

"Lācēnu" komanda
"Lācēnu" komanda

Vipa jautājumu veidotāji, zinot, ka "V.I.P." ložā būs erudīti ar lielo burtu, pacentušies sarūpēt jautājumus ar stāstu, kuros nepieciešama lielāka iedziļināšanās. Tā kādā jautājumā par latviešu literatūru, kur pēc darbu nosaukumiem jāatpazīst to autors, Egitas trijniekam ir iespēja pasveicināt savu latviešu literatūras skolotāju Ingrīdu Siliņšmiti, kas visiem trim ir viena, jo visi reiz mācījušies Rīgas Valsts 1. ģimnāzijā. Tiesa gan, dažādos laikos. Andris Šuba un Hermanis Arājs jau kopš vidusskolas ne vien kopīgi spēlē erudīcijas spēles, bet arī ikdienas darbi abiem mēdz būt kopīgi.

Viens par visiem, visi par Sedu

Tikmēr Toma komandā diskusijas rodas par kādas valsts himnu, kuru mēdz uzskatīt par vecāko pasaulē. Komandas biedre Laila Silamiķele vēlas ņemt 30 punktu papildiespēju, bet kapteinis saka nē. Toms Akmens ir Tukuma Raiņa Valsts ģimnāzijas fizikas un matemātikas skolotājs, programmas "Iespējamā misija" absolvents. Ļoti aktīvs ceļotājs, it īpaši savās iedomās. Patīk tumsa, aukstums un "Eirovīzija", zina par šo konkursu daudz un allaž tam seko. Visnesenākajā vārdadienā nejauši uzzināja, kā garšo ziepes.

Viesturs Mušperts ir plaša profila speciālists ar izglītību medicīnā un sabiedrības veselībā, turpinot studijas tulkošanā, ar ko arī pelna maizīti. Viņš arī Studentu korporācijas "Selonija" prezidija loceklis, par ko arī liecina korporācijas simboli Viestura apģērbā.

Komanda "AC Seda"
Komanda "AC Seda"

Šī trijnieka komanda saucas "AC Seda", tāpēc pirms spēles visi vēlreiz sarokojas ar devīzi: "Viens par visiem, visi par Sedu!" Savukārt spēles izskaņā Toms apsola, ka rīt Tukuma Raiņa Valsts ģimnāzijas 9.c klasei kontroldarba matemātikā nebūs! Nu, ko 9.c, turiet skolotāju pie vārda!

Slepenās detaļas

Spēles pusē Egitas komandai ir 20 punktu pārsvars pār Toma komandu, Toms nervozē un daudz dzer ūdeni. Fināla jautājumi mēdz sakrist ar pašu dalībnieku dažādām interesēm, pat slepenām detaļām, piemēram, uzzinām, ka Lailai Silamiķelei no Toma komandas ir divi suņi – labradoru puika un vilcenīte, ar kuriem Laila dodas garās pastaigās.

Tikmēr Egitas komanda izlemj ņemt papildiespējas, kad to, iespējams, nevajag darīt, jo pareizā atbilde izskan uzreiz pēc jautājuma nolasīšanas, bet ne Andris, ne Hermanis nav droši par atbildi. Tomēr droši viņi stāsta par saviem vaļaspriekiem. Izrādās, abi ir makšķernieki.

Spēlei izskanot, Uģis Joksts atzīst, ka šīs trīs pirmdienas arī viņam sagādājušas baudījumu un iespēju pabūt labā erudīcijas pasaulē!

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti