Rīta Panorāma

Itālijā sagrauts nelegālās imigrācijas veicināšanas tīkls

Rīta Panorāma

Piesardzīgs optimisms par ES ekonomikas izaugsmi

Latvijas zinātnes izaicinājumi un sasniegumi

Zinātnieki gatavojas Pasaules latviešu zinātnieku kongresam

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 3 mēnešiem.

Jūnija beigās notiks Pasaules latviešu zinātnieku kongress "Zinātne Latvijai". Latvijā pulcēsies zinātnes ekosistēmas pārstāvji no visas pasaules, lai aktualizētu jautājumus par zinātnisko rezultātu radīto ietekmi sabiedrībā. Latvijas zinātne spēj piedāvāt savus risinājumus globāliem izaicinājumiem un strādā Eiropas zinātnes ekosistēmā, Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" pauda Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Sabiedrības veselības institūta direktore, asociētā profesore Anda Ķīvīte-Urtāne.

Latvijas zinātne ir līdzvērtīgs sadarbības partneris ar Eiropas zinātniekiem, to sasniegumiem. "Iekļaujamies Eiropas zinātnes ekosistēmā. Svarīgi ir konkrētie sasniegumi un atklājumi, zinātnes kvalitāte ir augusi," skaidroja Ķīvīte-Urtāne.

Izcili zinātniski sasniegumi ir katrā no jomām. Viens no pēdējā laika redzamākajiem pētījumiem ir Kārļa Rāceņa pētījums par bakteriofāgiem, – tie ir vīrusi, kas nogalina baktērijas.

Vairas Vīķe-Freibergas teiciens "Zinātne ir pārāk būtiska, lai to atstātu tikai zinātnieku rokās" ir izvēlēts kā viens no  kongresa vadmotīviem.

Svarīgs ir finansējums zinātnē – pat ar vienu no zemākajiem finansējumiem mums ir ļoti labi sasniegumi. Zinātnē balstītā politikā Latvijā ir milzīgs progress, zinātnei nav jēgas, ja tā nenonāk līdz iedzīvotājiem, uzsvēra Ķīvīte-Urtāne.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti