Pauls Irbins: Par Eiropas Kosmosa aģentūras astronautu kandidātiem varētu būt apstiprināti aptuveni 10 Latvijas pilsoņi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Eiropas Kosmosa aģentūras (EKA) astronautu atlasē pieņemta Latvijas Kosmosa Industrijas Asociācijas prezidenta Paula Irbina un vēl aptuveni desmit citu Latvijas pilsoņu kandidatūra, Latvijas Radio apstiprināja Irbins.

Pauls Irbins: Eiropas Kosmosa aģentūras astronautu atlasē varētu būt apstiprināta aptuveni 10 Latvijas pilsoņu kandidatūra
00:00 / 04:38
Lejuplādēt

Vadoties no publiski pieejamās informācijas, Irbins pieļāva, ka līdzīgu kandidatūras apstiprinājumu no Latvijas saņēmuši vēl vismaz desmit cilvēku. Viņš stāstīja, ka, uzzinot par pieteikšanās iespēju, vairāki cilvēki no Latvijas organizēja grupu, lai dalītos ar esošo pieredzi, palīdzētu viens otram pieteikuma procesā.

“Tas ir pirmais atlases līmenis, kur tiek izvērtēts, vai cilvēka iesniegtie dokumenti, pieredze atbilst darba sludinājumam. To cilvēku, kuri apstiprinājumu saņēma, CV, pieteikuma vēstule un citi iesniegtie dokumenti tiks detalizēti pētīti, lai pēc tam ietu cauri tālākām atlasēm,” skaidroja Irbins.

Plānots, ka uz trim līdz piecām astronautu vietām no visas Eiropas atlasē pietieksies ap 10 000 cilvēku, stāstīja Irbins.

“Process ir ļoti garš – tas ilgs aptuveni divus gadus. Līdz oktobrim tiks vērtēti cilvēki, kas izturējuši pirmo atlasi,” norādīja Irbins.

Pēc tam dalībniekus aicinās uz dažādiem psiholoģiskās un fiziskās pārbaudes testiem, kā arī dažādām intervijām. Rezultātā tiks atlasīti trīs līdz pieci cilvēki, kuru pienākumi būs organizēt dažādas misijas. Galvenokārt viņu darbs būs veikt dažādus eksperimentu, kas palīdz zinātniekiem un inženieriem, kas palīdzēs uzlabot dzīvi arī uz zemes.

Cilvēkiem, kas izturēs atlasi, būs ļoti reāla iespēja lidot uz Mēnesi, pauda Irbins: “Eiropa, ASV un citas valstis pašlaik ļoti aktīvi strādā, lai izveidotu pirmās cilvēku apmetnes uz Mēness – tādas, kas būs uz ilgu laiku un kur dosies strādāt zinātnieki.”

Šī ir unikāla atlase, jo tas  būs liels solis uz priekšu visai cilvēcei, pārliecināts Irbins.

EKA mājaslapā pieejamā informācija  liecina, ka kandidātu pieteikšanās termiņš pagarināts līdz piektdienai, 18. jūnijam. Sākotnēji norādītais termiņš bija 28. maijs.  Pieteikties atlasei iespējams EKA interneta vietnē.

KONTEKSTS:

EKA tās dalībvalstu pilsoņiem martā izsludināja pieteikšanos astronautu atlasei, kas tika organizēta pirmo reizi 11 gadu laikā. Tā kā Latvija par aģentūras asociēto dalībvalsti kļuva pērn,  mūsu valsts pilsoņi šādā atlasē varēja piedalīties pirmo reizi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti