Rīta Panorāma

Cik lielu karstumu spēj izturēt cilvēks?

Rīta Panorāma

Afganistāna "Taliban" varā jau 2 gadus

Dānijā dūmvadu izdalīto oglekļu dioksīdu izmantos dārzkopībā

Dānijā «ķers» izdalīto CO2 un to šķidrā veidā izmantos dārzkopībā

Modernā atkritumu pārstrādes rūpnīcā Dānijas galvaspilsētā Kopenhāgenā uztvers pa dūmvadiem izdalīto oglekļa dioksīdu. Klimata izmaiņas radošo gāzi plānots izmantot arī dārzkopībā, jo tā palielina kultūraugu ražību.

Atkritumu apsaimniekotāju pārstāvis Janniks Kapels norādīja: "CO2 atmosfērā, it īpaši papildu izmeši, veicina globālo sasilšanu. Ja mēs varam samazināt gāzes emisijas vai izņemt oglekļa dioksīdu no atmosfēras, mēs sniedzam savu ieguldījumu. Un mēs vēlamies to darīt. "

Projektu īsteno Amageras resursu centrā, kas jau izpelnījies ievērību visā pasaulē ar mākslīgo slēpošanas trasi uz jumta.

Nolemts turpināt "zaļo pāreju", un uzbūvēta iekārta, ar kuras palīdzību tiek uztverts izdalītais globālo sasilšanu veicinošais oglekļa dioksīds. Dūmi sākotnēji nonāk konteinerā, kur īpašs šķidrums saista gāzi, bet pēc tam to atdala, sašķidrina un nogādā dārzniecībās.

Dārzeņu audzētāji atgādina, ka ogleklis nepieciešams augu attīstībai, un tā koncentrācijas palielināšana siltumnīcās var, piemēram, palielināt baklažānu ražu par 15 procentiem.

Sākotnēji rūpnīcā dienā plānots uztvert aptuveni četras tonnas oglekļa dioksīda, bet nākotnē gadā varētu iegūt pat pusmiljonu tonnu šīs gāzes.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti