REPORTĀŽA: Miezers pārsteidz ar otro vietu Paņevēžas ultra triatlonā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem un 9 mēnešiem.

Vien nepilnas četras nedēļas pēc veiksmīgās dalības Pasaules čempionātā iecavnieks Jānis Miezers trešo gadu pēc kārtas Lietuvas pilsētā Paņevēžā startēja ultratriatlona distancē “Double” un 24 stundās (24:03:57) Pasaules kausa posmā 26.augustā izcīnīja otro vietu. Pērn šajās sacīkstēs, kur jāpeld 7,6 kilometri, jābrauc 360 kilometri ar divriteni un jānoskrien divi maratoni (84,4 km), Latvijas vienīgais ultratriatlonists izcīnīja trešo vietu, savukārt aizpērn savā debijas gadā palika uzreiz aiz labāko trijnieka. Lsm.lv sacīkstes vēroja klātienē.

Pēc finiša Pasaules čempionātā, kas šogad tika aizvadīts Vācijā, “Triple” distancē (11,4 km+540km+126,6km un 9.vieta 43 stundās) Jānim Miezeram nebija šaubu par dalību Paņevēžas ultratriatlonā, jo Pasaules kausa posma organizatoriem bija apsolījis ierasties viesmīlīgajā pilsētā trešo gadu pēc kārtas.

29 dalībnieki un divas stafetes komandas bija ieradušies Lietuvā no 18 valstīm, tostarp Meksikas. Latvietis Jānis Miezers bija vienīgais no nesenā Pasaules čempionāta dalībniekiem un nosprauda mērķi distanci veikt 24 stundās, peldot 3 stundas, braucot ar divriteni 12 stundas, skrienot 8 stundas un vienu stundu atstājot rezervei. Starts tika dots plkst.11 sestdienas priekšpusdienā.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Peldēšanas segmenta 19 apļi pa 400 metriem nelielā ūdenskrātuvē pašā pilsētas centrā veda sacensību dalībniekus apkārt krāšņai strūklakai. Jāņa Miezera vienmērīgais peldēšanas temps ļāva pakāpties no 18.pozīcijas uz 11.vietu. Tikmēr lietuviete Alīna Ranceva ūdenī pamanījās iespraukties starp trim ātrākajiem vīriem.

3,8 kilometrus, kas pielīdzināmi attālumam no Brīvības pieminekļa Rīgā līdz Šmerļa mežam, iecavnieks veica 2 stundās, 33 minūtēs un 19,9 sekundēs, vidēji 100 metrus nopeldot divās minūtēs (2:01/100m). Ātrākais peldētājs (02:06:28,8) bija viens no septiņiem Polijas pārstāvjiem, savukārt pēdējais (03:38:23,3) no ūdens izkāpa austrietis, kurš startēja ar pirmo numuru. Nākamais uzvarētājs zviedrs Kristians Kristiansens peldēšanā bija septītais ātrākais un no ūdens izkāpa vien piecas minūtes pirms latvieša.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Tranzītzonā novelkot hidrotērpu un pārģērbjoties 360 kilometru velobraucienam, ar 12 minūtēm un 25,7 sekundēm Jānis Miezers bija 14.ātrākais sacensību dalībnieks. Pārējie tranzītzonu veica no 8 līdz nepilnai 21 minūtei, kas ļāva latvietim pakāpties uz 10.pozīciju, sākot velosegmentu. Nepilnas trīs stundas pēc sacensību sākuma ar velosipēdu tika pamests nelieIais dīķis, izpildot pamatmērķi un iekļaujoties sacensību plānā.

Pēc lietus slapjajā trasē parkā traucoties pa piecu kilometru apli, iecavnieks uzrādīja trešo ātrāko rezultātu (12:05:43,3 un 29,8km/h) un pēc 70 apļiem pakāpās līdz 5.vietai, sākot skriešanu divos naktī. Līderu maiņa velosegmentā bija notikusi vairākkārt, taču pēdējo reizi tā risinājās otrajā tranzītzonā, kad sportisti nokāpa no velosipēdiem un āva kājās skriešanas apavus. Tajā brīdī vadību no poļa pārņēma zviedrs, kuram Jānis Miezers zaudēja nepilnu pusstundu, bet 20 minūšu deficīts latvieti šķīra no ceturtajā vietā esošā šveicieša, kurš iepriekšējos gados allaž palicis aiz Latvijas pārstāvja.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

“Skriešana ir grūtākā ultratriatlona disciplīna”, uzreiz pēc finiša lsm.lv pavēstīs Jānis Miezers, kurš pieveicis visas Monblāna skrējienu distances un regulāri atzīmējas arī 100 jūdžu kalnu skrējienos Horvātijā, Rumānijā un citur Eiropā.

Paņevēžas divkāršajā ultratriatlonā 84,4 kilometrus latvietis iesāka nepārliecinoši ar pretsāpju tabletēm pēc atsvaidzinātā savainojuma trīskāršajā triatlonā pirms četrām nedēļām. Taču, iekustinot kājas, Jānis Miezers uzrādīja otru labāko rezultātu skriešanas etapā (09:12:28), zviedram Kristianam Kristiansenam (09:06:25) zaudējot vien sešas minūtes. Deviņu stundu laikā Latvijas pārstāvis 1,3 kilometru aplī ne tikai likvidēja 20 minūšu deficītu līdz ceturtajai vietai, bet ar vidējo tempu (6:32min/km) apsteidza trešajā un otrajā vietā skrienošos poļus, raisot satraukumu zviedru sportistā, kas tomēr spēja noturēties pusstundas attālumā.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Finišu zviedrs sasniedza nepilnā diennaktī (23:32:20), Jānis Miezers savam izvēlētajam plānam zaudēja nepilnas četras minūtes (24:03:57), noslēdzošo apli veicot pretējā virzienā ar Latvijas karogu un savu atbalsta komandu.

Trešais ātrākais skrējējs (09:44:42) bija austrietis Haralds Zehners, un arī finišā (24:53:59) viņš izcīnīja trešo vietu, apsteidzot pirms tam priekšā esošos poļus, šveicieti, čehu, vācieti un francūzi.

Neveiksmi skriešanā piedzīvoja Lietuvas triatloniste Alīna Ranceva (30:08:18), kura atkrita uz 20.vietu absolūtajā kopvērtējumā, bet starp sievietēm bija spiesta piekāpties Polijas un Vācijas pārstāvēm, aiz sevis atstājot somieti un Lielbritānijas pārstāvi. Poliete Marta Otto (27:16:35) bija ne tikai ātrākā starp dāmām, bet skriešanas 63 apļos pārspēja arī visus sešus savus tautiešus.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Trīs sacensību dalībnieki nopeldēja 7,6 kilometrus, nobrauca 360 kilometrus ar divriteni, bet nespēja uz kājām pieveikt 84,4 kilometrus, lai iekļautos 36 stundu kontrollaikā. Visas nedēļas nogales garumā sacensību dalībnieki un pilsētas viesi izbaudīja ne tikai paskarbos laikapstākļus, bet arī pasākuma trīs dienu programmu pie vietējās basketbola arēnas, kur risinājās pilsētas svētki ar daudzu viesmākslinieku uzstāšanos, lāzeršovu, vairākkārtējām svētku uguņošanām, tirdzniecības vietām un daudz ko citu. Tā, piemēram, sacensību dalībnieki atklāšanas ceremonijā, karogiem plīvojot, pa vienam tika ievesti un sasēdināti uz motocikliem.

Šogad Paņevēžas triatlons atzīmēja 15.norises reizi. 1996.-1998.gados trīs reizes pēc kārtas šeit uzvaras laurus plūca leģendārais daugavpilietis Anatolijs Ļevša, finišu sasniedzot pat 21 stundā un 6 minūtēs. 2015.gadā sacensības divkāršajā triatlonā tika atjaunotas pēc 14 gadu pauzes, un Aivaram Uzolam no Daugavpils savā vienīgajā ultratriatlona startā Pasaules kausa posmā izdevās izcīnīt otro vietu 25 stundās. 2016.gadā, kad šeit risinājās Pasaules čempionāts, kā ultratriatlonists debitēja Jānis Miezers, izcīnot ceturto vietu. 2017.gadā sekoja atkārtots starts Pasaules kausa posmā ar kāpienu uz goda pjedestāla trešā augstākā pakāpiena.

2018.gadā Jānis Miezers atkārtoja daugavpilieša Uzola iespēto un izcīnīja otro vietu Pasaules kausa posmā mazāk nekā mēnesi pēc trīskāršā triatlona Vācijā, kur šogad tika noskaidroti pasaules čempioni ultratriatlonā.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Piebilstams, ka divi trīskāršā triatlona dalībnieki augusta pēdējās dienās ņem dalību Šveicē notiekošajā citā Pasaules kausa posmā, kur pilnā triatlona distance (3,8km+180km+42,2km) veicama piecas dienas pēc kārtas (“Quintuple one per day”). Vienlaikus tur 35 triatlonisti startē arī desmitdienu, desmitkārtīgajās un pieckārtīgajās sacīkstēs.

Aizvadītajā nedēļas nogalē Igaunijas galvaspilsētas pievārtē Keilā pilnajā distancē nestartēja neviens Latvijas pārstāvis, taču divreiz īsākajā distancē (1,9km+90km+21,1km) Antra Roga (5:23:24,3) izcīnīja otro vietu četru sieviešu konkurencē. Šo distanci, kas zināma arī kā “Ironman Half”, veica arī četri Latvijas vīriešu triatlonisti, no kuriem veiksmīgākais bija Jānis Bērziņš no Ādažiem (5:04:06,4). Uz starta neizgāja Latvijas rekordists Rinalds Sluckis.

Savukārt Jēkabpilī risinājās Latvijas čempionāts krosstriatlonā ar MTB divriteņiem, kur pamatdistancē (0,5km+22km+6km) uzvarēja Artjoms Gajevskis un Daniela Leitāne, kuri bija ātrākie pašmāju sportisti arī šī gada Rīgas triatlonā.

Nākamsestdien, 8.septembrī, Baltijas simtgades svinības Lietuvas vēsturiskajā galvaspilsētā Traķos atzīmēs ar nebijušām pilnā triatlona sacensībām “Iron 100” (3,8km+180km+42,2km). Dalībai pieteikusies arī Natālija Andrejeva, kurai šajā distancē pieder Latvijas rekords (13:45:47, Vācija 2014.g.). Lielbritānijā dzīvojošā pieredzējusī sportiste “Ironman” identisko distanci veiks trešo reizi. Pirms gaidāmā starta sportiste sevi aprīlī pārbaudīja ar startu daudzdienu tuksneša skrējienā “Marathon des Sables” Āfrikā, kā arī jūnijā startēja skarbajā “Celtman” triatlonā Skotijā, kur diemžēl izstājās pēc peldēšanas un riteņbraukšanas etapiem.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Dienu vēlāk Jānis Miezers turpat blakus netālajā Viļņā kopā ar kluba “VSK Noskrien” tempa turētājiem palīdzēs Lietuvas lielākā maratona dalībniekiem realizēt savu sapni par iecerēto rezultātu klasiskajā 42,195 kilometru distancē. Vienlaikus maratona skrējiens risināsies arī Igaunijas galvaspilsētā, kur pirms dažām nedēļām pieminētais Aivars Uzols izcīnīja 3.vietu savā vecumgrupā (V50-54) “Ironman Tallinn”. TIkmēr Latvijas galvaspilsētā nākamsvētdien skrējēji mērosies spēkos, lai noskaidrotu valsts čempionus pusmaratonā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti