Orientēšanās Latvijas kausa pirmajā posmā uzvar Andris Jubelis

Orientēšanās sacensības "Kurzemes pavasaris" Bikstos pulcēja 800 orientieristus no septiņām valstīm. Elites grupā uzvarēja Andris Jubelis un Baltkrievijas pārstāve Anastasija Deņisova, informēja Latvijas Orientēšanās federācija (LOF). Vienlaikus šīs sacensības bija pirmais orientēšanās Latvijas kausa sezonas posms.

Tradicionāli "Kurzemes pavasaris" atklāj orientēšanās sezonu Latvijā, šoreiz šīs sacensības notika pie gleznainā Zebrus ezera.

Orientēšanās skrējienos un velo orientēšanās sacensībās piedalījās aptuveni 800 orientēšanās entuziasti. Pirmās dienas sacensības vidējā distancē notika ar pasaules ranga sacensību statusu. Sieviešu konkurencē divu dienu rezultātu kopsummā uzvarēja baltkrieviete Anastasija Deņisova, tuvākās sekotājas apsteidzot par gandrīz 10 minūtēm. Otro vietu ieņēma Ziemeļvidzemes pārstāve Līga Valdmane, kura pirmajā sacensību dienā bija patīkams pārsteigums, jo bija izvirzījusies vadībā, pārspējot baltkrievieti par 21 sekundi. Trešo vietu izcīnīja lietuviete Indra Valaite.

Vīriešu konkurencē abas dienas pārāks par visiem bija madonietis Andris Jubelis, tādējādi uzvarot arī kopvērtējumā. Pirmajā dienā labāko trijniekā bija trīs Latvijas pārstāvji - Jubelis, Saldus orientierists Rūdolfs Zērnis un jelgavnieks Jānis Krūmiņš, bet pēc otrās dienas garās distances, otrā un trešā vieta tika viesiem - jaunais lietuvietis Aļģirdas Bartkevičus apsteidza pieredzējušo Krūmiņu, kurš palaida garām arī baltkrievu Andreju Salinu.

Velo orientēšanās starp sievietēm uzvarēja Aiga Strazdiņa, savukārt vīriešu grupā, kur konkurence bija nopietnāka, uzvarēja lietuvietis Donatas Mickus, bet labākais no latviešiem - Uģis Voiceščuks kāpa uz pjedestāla trešā augstākā pakāpiena.

Savukārt Lieldienu orientēšanās sacensībās, kuras bija sarūpējis klubs "Mona", risinājās Rīgā, Dzegužkalna apkārtnē. Taku orientēšanās disciplīnā uzvarēja Jānis Rukšāns no kluba "Jānis Rukšāns" un Ilze Lapiņa no "OK Ziemeļkurzeme", kura izcīnīja otro vietu kopvērtējumā. Pasaules čempions Guntars Mankus no "Saldus OK" ierindojās 10.vietā 39 dalībnieku konkurencē.

Nākamais Latvijas kausa posms orientēšanā notiks Carnikavas apkārtnē 11. un 12.aprīlī.