Dienas ziņas

Teritoriju tomēr apsaimniekos "Clean R"

Dienas ziņas

No šodienas jaunas drošības prasības recepšu zālēm

Kaitbordisti ķer vēju virs Burtnieka

Kaitbordisti ķer ziemas vējus virs Burtnieka

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem un 3 mēnešiem.

Spēle ar vēju – tā par savu aizraušanos saka kaitbordisti, kas ar lielajiem pūķiem lidinās virs ūdenskrātuvēm ne tikai vasarā, bet arī ziemā. Par piemērotu vietu kaitošanai atzīts arī Burtnieka ezers, un dienās, kad vējš ir pietiekami stiprs, tur savas iemaņas demonstrē gan profesionāļi, gan vietējie kaitošanas entuziasti. 

Gintu Beķeri un Oskaru Brīvkalnu var uzskatīt par kaitborda kustības pionieriem Latvijā - abi aktīvi nodarbojas ar kaitbordu jau vairāk nekā piecpadsmit gadus. Oskars Brīvkalns šo gadu laikā ir bijis vairākkārtējs Baltijas valstu čempions.

Kaitotāji pēc iespējas vairāk cenšas braukt uz Burtniekiem, jo ezers ir diezgan liels un plašs, saka Brīvkalns. Līdz ar to vējš te ir krietni stabilāks nekā citur. "Tad mēs varam stabilā vējā pabraukt. Ideālāki apstākļi noteikti ir pie jūras, pa aizsalušu jūru braukāt," piebilst pieredzējušais pūķotājs. 

Kaitošana ir sporta disciplīna, kurā izmanto liela izmēra pūķi, lai ar vēja palīdzību varētu burāt pa ūdeni, ledu vai sauszemi. Tāpēc šo sportu pielīdzina burāšanai, jo daudz kas ir atkarīgs no vēja, piemēram, ja brāzmas paliek stiprākas, jāizvēlas mazāks pūķis. Profesionāls kaitbordists ziemā uz apledojuša ezera spēj sasniegt gandrīz 100 kilometru stundā ātrumu un veikt lēcienu pat 20 metru augstumā, bet iesācējiem lielākais izaicinājums ir pārvarēt bailes un kontrolēt pūķa gaitu. 

Instruktors Oskars Brīvkalns iepazīstina ar pūķa stiprinājumu, kas īpaši pielāgots, lai kaitotājs vajadzības gadījumā varētu ātri no tā atsvabināties. 

Kaitborda entuziasts Māris Šauriņš dienu iepriekš apguvis sākotnējās iemaņas, lai vadītu pūķi. "Nebija lāga vējš, bet mācīja kā nokrist, kā atkal celt augšā, pašus pirmsākumus, lai var braukt, lai viss kārtībā," ar savu iekrāto pieredzi iepazīstina Māris. "Šodien jau ar slēpēm, un viss čikiniekā, noteikti ne tik labi, bet tas jau tikai treniņš," viņš piebilst. 

Instruktors Gints Beķeris uzskata, ka ziemā ir vispiemērotākie apstākļi kaitborda apgūšanai. Pietiek vien ar dažām apmācību stundām pamatiemaņu apgūšanai, un tad jau var doties burāt. 

Kaitbordistam Aigaram Briedim motivācija šajā sportā ir vējš un daba. "Kad ir vējš, tad jānāk ārā, un te ir burvīga atpūta, atslābinoties no visa," viņš paskaidro.

Ilggadējie kaitotāji stāsta, ka pēdējos gados interese par šo aktīvās atpūtas veidu ir ievērojami pieaugusi. Tas saistīts arī ar dažādiem jauniem risinājumiem, ko piedāvā pūķu ražotāji. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti