Jau otro reizi Latvijā notiks Baltijas baso pēdu ultramaratons

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem un 9 mēnešiem.

30. augustā jau otro reizi Latvijā notiks Baltijas baso pēdu ultramaratons, kas ikvienam interesentam piedāvā iespēju pārbaudīt savus spēkus 53 km, 34 km un 11 km skrējienā, pavēstīja organizatori.

Šīs sacensības ir vienas no retajām Latvijā, kas piedāvā dalībniekiem mērot ultramaratona distanci. Turklāt tās ir vienīgās Baltijā, kurās baskāju skrējēji tiek vērtēti atsevišķā kategorijā, tādējādi uzsverot dabiskās kustības nozīmīgumu. Jau pērn pasākums guvis atsaucību ne vien Latvijas, bet arī ārvalstu skrējēju vidū.

Skriešana basām pēdām ir dabisks skriešanas veids, kas tiek uzskatīts par vismazāk traumatisko, turklāt arī par visekonomiskāko un ekoloģiski draudzīgāko skriešanas veidu. Lai popularizētu dabiskās kustības prieku, jau otro gadu pēc kārtas Latvijas Baskāju skriešanas biedrība sadarbībā ar aģentūru „Adventure Tour Time” rīko unikālas sacensības – Baltijas baso pēdu ultramaratonu –, kas dalībniekiem piedāvā veikt 53 km, 34 km un 11 km distanci gar Baltijas jūras krastu posmā no Mazirbes līdz Rojai. Sacensībās ir aicināti piedalīties arī tie skrējēji, kas vēl nav gatavi sacensību distanci veikt basām pēdām, piedaloties skrējienā sev ērtos apavos. Tomēr skrējēji, kas distanci veiks basām pēdām, tiks vērtēti atsevišķā kategorijā.

„Baltijas baso pēdu ultramaratons ir ne vien iespēja pārbaudīt savus spēkus skrējienā, bet arī sportiski pavadīt sestdienu kopā ar citiem aktīviem cilvēkiem, ģimeni un draugiem. Turklāt tas ir lielisks iemesls skrējienā vērot gleznaino Baltijas jūras piekrastes ainavu un apskriet Kolkas ragu.

Jau šobrīd sacensībām ir pieteicies kupls dalībnieku pulks (104 dalībnieki), tostarp 7 ārzemju viesi. Zīmīgi, ka lielākā daļa dalībnieku ir izvēlējušies startēt basām pēdām, par ko esam īpaši lepni”, uzsver Latvijas Baskāju skriešanas biedrības dibinātājs Edgars Rencis.

Godalgoto vietu ieguvēji saņems balvas no sacensību atbalstītājiem, savukārt ikviens finišētājs saņems piemiņas veltes.

Pēc lieliski pavadītas dienas vakarā būs iespēja atpūsties pie ugunskura, jo šajā pat vakarā notiks Senās uguns nakts, kad saulrieta laikā Baltijas jūras krastā ikviens tiek aicināts iedegt ugunskuru, simbolizējot apņemšanos rūpēties par Baltijas jūru un vienlaicīgi atvadoties no vasaras.

Pieteikties skrējienam ir iespējams līdz š.g. 29. augustam. Plašāka informācija par sacensībām, kā arī sacensību nolikums un pieteikuma forma ir atrodama maratona mājaslapā.

Latvijas Baskāju skriešanas biedrība dibināta 2012. gada 4. aprīlī ar mērķi popularizēt baskāju dzīvesveidu Latvijā, informēt sabiedrību par veselīgu dzīvesveidu, kas saistīts ar dabisku sportošanu, veicināt veselīga dzīvesveida īstenošanu plašākā sabiedrībā un kopīgiem spēkiem paplašināt baskāju skriešanas kustību. Šobrīd biedrība apvieno 67 basās skriešanas entuziastus, kas piedalās skriešanas sacensībās gan Latvijā, gan ārpus tās robežām.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti