Dienas ziņas

Par nelaimi jūrā jāziņo pa tālruni 115

Dienas ziņas

Lauksaimnieki ir pret Meža likuma grozījumiem

Ventspilī ziemas peldētāju salidojums

Gatavojoties «roņu» čempionātam, Ventspilī pulcējas ziemas peldētāji

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Šajā nedēļās nogalē Ventspilī sabraukuši ziemas peldēšanas cienītāji no visas Latvijas, lai gatavotos Latvijas čempionātam, kas pēc nedēļas notiks Liepājā. Ventspilnieki jau otro gadu rīko Vislatvijas ziemas peldētāju salidojumu, jo pēdējos gados radusies liela interese par šo veselīgo dzīvesveidu. Vietējais klubs ”Jūras lauvas” pulcē ap 50 biedru, un, lai kāda būtu gaisa temperatūra, peldēšanās notiek gan Ventas upē, gan jūrā.

Ventspils ziemas peldētāji jeb, kā viņi paši sevi dēvē, „roņi” ir apmetušies  airēšanas bāzē pie Ventas. Nesen Olimpiskais centrs ar klubu ''Jūras lauvas'' sācis patiesi lepoties, jo interese par peldēšanos visus 12 mēnešus gadā aizvien palielinās.

Un, tā kā Latvijā ir daudz ziemas peldēšanas klubu, ventiņi jau otro gadu rīko vislatvijas roņu salidojumu. „Krita kaut kāds sniegs un kaut kāds vējš, un viņi tur tā noģērbjas un iznāk ārā, un kaifo… Es nodomāju „mīļā pasaulīt, tie cilvēki nav normāli”. Un tad es pievienojos,” stāsta ziemas peldētāja Ilona.

Airēšanas bāzē ''Dampeļi'' plīvo vairāku klubu karogi. Salidojums nav tikai iemērkšanās ūdenī – tiek rīkotas arī jautras stafetes, kūp tēja un tiek vārīta Kurzemnieku zivju zupa ar pašceptu maizes riku.

Šeit peldēt var gan jūrā, gan Ventas upē un sasildīties – saunā. ''Ideāla vieta. Mēs jau pirms mirklīša runājām, ka būtu ļoti labi katram klubam savā teritorijā, lai būtu airēšanas bāze vai kāda vieta pie īsta ūdens ar pirtiņu un ar siltām telpām blakus,” saka peldētāja Kristīne.

Jau pēc nedēļas „roņi” dosies uz Liepāju, kur notiks Latvijas ziemas peldēšanas čempionāts. Līga Saulīte no Carnikavas, kurai šobrīd ir 72 gadi, garām nelaiž nevienas sacensības: „Un es gribētu līdz 80 [gadiem] tā, lai aplaudē man pasaule. Jo es to redzēju Somijā. Viena dāmīte [peldēja] uz laiku 25 metrus, un viņai aplaudēja, cēlās augšā skatītāji, un es domāju: „Es arī tā gribu!” Un tāpēc mērķis ir līdz 80 vismaz!''

Ziemas peldētāji atzīst, ka vieglāk iegremdēties ir ezeros vai upēs, jūrā reizēm jānoiet krietns gabals, lai ūdens līmenis būtu atbilstošs peldēšanai. Svarīgi arī, lai pēc peldes būtu vieta, kur pārģērbties un sasildīties. Bet aptaujātie salidojuma dalībnieki kā lielākos plusus šai drosmīgajai nodarbei min draugus, kas iegūti kopā peldoties, un spēcīgāku imūnsistēmu pret slimībām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti