Rīta Panorāma

Kampaņā "Nav, ko vilkt?" aktualizēs problēmas tekstila atkritumu šķirošanā. Saruna ar K. Zakuli

Rīta Panorāma

Neaizmirstulītes paildzina vasaru ar disko laikmeta spozmi

Intervija ar Kārli Būmeisteru un Rimantu Liepiņu par Eiropas sporta nedēļu

Eiropas Sporta nedēļā ikviens varēs izkustēties pārgājienā Līgatnē

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Ar plašu un daudzveidīgu pasākumu programmu visā Latvijā no 23. līdz 30. septembrim jau sesto reizi notiks #BeActive Eiropas Sporta nedēļa, kuras mērķis ir piesaistīt cilvēkus aktīvam dzīvesveidam, mazinot mazkustīguma izraisītās saslimšanas, informēja Latvijas Sporta federāciju padomes (LSFP) pārstāvis Kristaps Zaļkalns. Tās centrālais pasākums būs pārgājiens Līgatnes apkaimē 26. septembrī.

Pārgājienam tiks piedāvātas trīs dažādas distances - 8 kilometru (km), 15 km un 25 km garumā. Maršrutā dalībniekus sagaida izaicinājuma spēle un iespēja burtiski izgaršot, izzināt un izjust apkārtnes stāstus. Dalība pārgājienā bez maksas, reģistrējoties interneta vietnē.

Atbilstoši Eiropas Sporta nedēļas idejai – piecelies un piecel draugu! – pārgājienā cilvēki tiek aicināti doties kopā ar vismaz vienu draugu, ģimenes locekli vai paziņu, īpaši aicinot tos, kuri ikdienā līdz šim bijuši mazāk aktīvi.

Pārgājiena dalībnieki pirms došanās distancē saņems drukātās distanču kartes, taču būs iespēja distancei sekot, arī izmantojot mobilās ierīces lietotni (informāciju par to dalībnieki saņems pēc reģistrācijas). Dalībniekiem būs iespēja pārgājienu papildināt ar izzinošu, interaktīvu izaicinājumu spēli savā viedtālrunī. Maršrutam pielāgotā spēlē dalībnieki varēs atbildēt uz dažādiem jautājumiem un, risinot uzdevumus, labi pavadīt laiku. Ar pārgājiena un izaicinājuma spēles noteikumiem var iepazīties te.

Viens no veiksmīga pārgājiena priekšnosacījumiem ir piemērots apģērbs. Kas jāņem vērā, to meklējot, kādi ir priekšnosacījumi ērtam apģērbam, var lasīt šeit.

Dalībniekus finišā sagaidīs dziesminieks Mikus Frišfelds kopā ar runasvīru Uģi Melderi. Muzikālā noskaņā varēs atskatīties, kādi piedzīvojumi gadījušies pa ceļam, izbaudot silto tēju un līdzi paņemto sviestmaizi, folijā ceptu kartupeli, karstu zupu vai gardo belašu no Līgatnes bunkuriem.

“Ja kustas, veselība uzlabojas jebkurā vecumā,” moži doties pārgājienā aicina šī gada #BeActive vēstnese šarmantā un enerģiskā 90-gadniece no Dundagas Aina Margarēte Pūliņa.

Viņa joprojām ik dienas nosoļo trīs kilometrus un ir pārliecināta: “Lai izkustētos, laiku var atrast jebkurā brīdī, kamēr vien var pakustēties. No rīta, piemēram, skatoties, kāds ārā laiks, var pāris reizes ar rokām atspiesties pie palodzes, stiprinot roku un plecu muskulatūru.”

“Svarīgi cilvēkus nepārtraukti iedrošināt un aicināt uz vienkāršu un pieejamu fizisku izkustēšanos,” uzsver LSFP prezidents Einars Fogelis. “Tieši tāpēc aicinām uz pastaigu, kurā katrs atbilstoši savām spējām varēs izvēlēties atbilstošu distanci, kurā nebūs laika kontroles un viena uzvarētāja. Uzvarētāji būs visi.”

Vēl līdz Eiropas Sporta nedēļas sākumam ikviens var pieteikties #BeActive izaicinājumam regulāri sportot, izmantojot "Endomondo" aplikāciju. Skrienot, ejot, nūjojot, braucot ar riteni vai citādi (izvēloties citu ar GPS nosakāmu sporta veidu), vēlams izkustēties trīs reizes nedēļā, bet ne mazāk kā 12 reizes izaicinājuma laikā līdz 27. septembrim. Papildus labai pašsajūtai un veselīgam ieradumam iespējams laimēt vērtīgas balvas.

Eiropas Sporta nedēļa notiek vienlaikus vairāk nekā 40 valstīs ar mērķis mainīt iedzīvotāju paradumus, vairāk cilvēkus piesaistot aktīvam dzīvesveidam. 30 minūšu mērenas intensitātes fiziskā slodze piecas reizes nedēļā būtiski samazina saslimšanas risku ar daudzām, tajā skaitā sirds asinsvadu slimībām, rekomendācijās norāda Pasaules Veselības organizācija

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti