Baso pēdu ultramaratonā triumfē Mārtiņš Puriņš un Līva Medne

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem un 8 mēnešiem.

Mārtiņš Puriņš un Līva Medne bija ātrākie 3.Baltijas Baso pēdu ultramaratona 53 kilometru skrējienā gar Latvijas jūras piekrasti Ziemeļkurzemē.

Augusta pēdējā sestdienā, īsi pirms Senās uguns nakts atzīmēšanas, Mazirbē pulcējās pussimts baspēdu skriešanas cienītāju. Viņu maršruts gar lībiešu krastu veda gar Slīteres siliem Kolkas virzienā, kur iegriezās Rīgas līcī, lai pēc 53 kilometriem noslēgtos Rojas pludmalē. Pirmais basām pēdām tur ieradās taku skrējējs Mārtiņš Puriņš (3:59:47), aiz sevis atstājot Miķeli Zumbergu (04:02:52) un baspēdošanas kustības priekšstāvi Edgaru Renci (4:16:48).

Dāmu konkurencē pārliecinoši uzvarēja Līva Medne (4:43:14), kurai pirms sacensībām pietika ar diviem 30 kilometru gariem treniņiem. Otro un trešo vietu uz goda pjedestāla sadalīja Marta Zumberga (4:54:26) un Dace Veipa (5:07:26), kura vēl tikai divas dienas iepriekš bija finišējusi kalnu ultramaratonu Monblāna masīvā.

34 kilometru distances dalībnieki startēja Kolkas ragā un finišēja Rojas pludmalē. Šajā distancē uzvarēja Uldis Kļaviņš (2:15:12) un Guna Meistere (2:51:47). 

No uzvarētāja tikai divas minūtes atpalika Jānis Saulīte (2:17:26), kuram šīs bija pirmās skriešanas sacensības sezonā. Vien 23 minūtes vēlāk finišēja trešās vietas ieguvējs Pēteris Kaļiņins (2:40:38). 

Vīriešu konkurencē abās garākajās distancēs uzvarēja Siguldas pārstāvji, norādot, ka, lai sagatavotos skriešanai pa slīpo pludmali, ikdienā nav vajadzīgi sacensībām pietuvināti apstākļi. 

Dramatiski notikumi risinājās dāmu cīņā par otru vietu, jo Inese Gulbe (3:16:43), distances lielāko daļu atpalikusi par nepilnām divām minūtēm no Ilvas Kārkliņas (3:16:51), finiša spurtā spēja kāpināt baso pēdu skriešanas tempu pa pludmales smiltīm un apsteigt savu konkurenti par astoņām sekundēm.

Basās skriešanas iesācējiem sacensību organizatori bija sarūpējuši nepilnu 11 kilometrus garu distanci no Ģipkas līdz Rojai. Tajā ātrākie bija Gundars Rusovs (41:52), Gabriels Stefanaks (43:42) un Guntis Rasims (44:29). Dāmu konkurencē nepārspējama bija Gunta Amoliņa (45:01), kura aiz sevis atstāja Jūliju Kuzņecovu (50:10) Anci Ziediņu (51:23).

Starp nepilniem diviem simtiem skrējēju bija gan bērni, gan seniori. Dalībnieku vidū bija arī nūjotāji un skrējēji tradicionālajos apavos. Liepājnieku apvienības "Nūjo ar vēju!" aktīvisti bija sastopami visās trijās distancēs. Savukārt apavos skrienošie Jānis Actiņš (3:50:11) un Kristaps Broks (3:56:44) bija vienīgie bez basām kājām skrienošā Mārtiņa Puriņa, kuri spēja 53 kilometru distanci pieveikt ātrāk par četrām stundām.

Baltijas Baso pēdu ultramaratons (BBPU) ir piektais posms Latvijas čempionāta ultra garajās distancēs. Sezonas kopvērtējumā līderpozīcijās nostiprinājās Kristaps Broks un Marta Zumberga. Sezonu noslēdzošais posms - 70 kilometru garais Siguldas kalnu maratons (SKM) risināsies pēc piecām nedēļām - 3.oktobrī. Jāpiebilst, ka tikai trešdaļa BBPU garākās distances dalībnieku šogad nebija skrējuši nevienu ultramaratonu.

Otra ieskaite, kurā BBPU dalībnieki varēja krāt punktus, bija "Volkswagen kauss 2015", kurā BBPU bija pirmspēdējais posms 13 sacensību seriālā. Kopvērtējuma līderi pēc deviņām sacensībām ir Gints Lūsis un Inga Ziediņa, taču labākie tiek rēķināti arī 11 vecumgrupās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti