4. studija

4. studija

4. studija

Vai tas ir normāli, ja autoserviss vairāk kā pusgadu remontē mašīnu?

Miljoni soļu Latvijai: kāda sacensība patlaban norisinās starp pašvaldībām?

Soļu skaitīšanas izaicinājumā sīva cīņa starp pašvaldībām; vēl var pievienoties

Vēl vairāk nekā mēnesi – līdz 29. februārim – norit izaicinājums "Miljoni soļu Latvijai", kurā tiek aicinātas piedalīties visas Latvijas pašvaldības un to iedzīvotāji. Vēl aizvien ir iespējams tam pieteikties. Lai arī šķistu, ka šādā iniciatīvās priekšrocība ir lielajām pašvaldībām, tomēr tā nebūt nav, vēstīja Latvijas Televīzijas raidījums "4. studija".

Sabiedrības integrācijas fonda sabiedrisko attiecību vadītāja Ilze Sarkanābola norādīja: "Mēs esam biežāk pieraduši just līdzi kādam sporta vai kultūras notikumam, bet – lūk, šī aktivitāte mums ļauj ne tikai just līdzi, bet arī piedalīties. Un šī nudien ir tāda akcija, kas ir domāta ikvienam Latvijas iedzīvotājam."

Šo iniciatīvu reiz aizsākuši lietuvieši, kuriem līdzīgs pasākums noticis jau vairākas reizes. Pēdējā izaicinājuma laikā nostaigāti 60 miljardi soļu! Bet kā radās ideja soļu krāšanas izaicinājumu ieviest arī Latvijā un kā tam pievienoties? Lietotnes "Walk15" pārdošanas vadītājs Baltijā Vladislavs Časnovičs pauda: "Ideja izveidot publisko soļu izaicinājumu Latvijā radās pēc tam, kad mēs ar Sabiedrības integrācijas fondu bijām veidojuši individuālu soļu izaicinājumu viņu kolektīvam. Divas reizes mēs to izveidojām, redzējām, cik feini tas strādā un nonācām pie secinājuma – kāpēc gan neizveidot šāda veida izaicinājumu visiem Latvijas iedzīvotājiem?"

Lai piedalītos izaicinājumā "Miljoni soļu Latvijai":

  • lejupielādē lietotni "Walk15";
  • izvēlies konkrētu pašvaldību, kurā tiks fiksēti tavi soļi;
  • staigā, soļo, tipini un aicini apkārtējos iesaistīties staigāšanas izaicinājumā!

Lietotnē tiks fiksēti katras pašvaldības iedzīvotāju noietie soļi, izaicinājuma beigās noskaidrojot, kura ir aktīvākā Latvijas pašvaldība. Soļu skaitīšana notiek automātiski, izmantojot tālrunī iebūvētos sensorus. Tātad, lai kļūtu par izaicinājuma dalībnieku, nav vajadzīgs nekas īpašs – lejupielādē lietotni, izvēlies pašvaldību, kurā tavi soļi tiks fiksēti, esi aktīvs, krāj soļus un atceries ik pa laikam atvērt "Walk15" lietotni.

Vidējais soļu skaits pašvaldībās līdz 25. janvāra rītam.
Vidējais soļu skaits pašvaldībās līdz 25. janvāra rītam.

Sabiedrības integrācijas fondā arī kliedēja bažas, ka vadībā izvirzīsies lielās pašvaldības, tā nebūt nav. Patlaban sīva cīņa notiek starp Varakļānu, Bauskas, Krāslavas, Alūksnes un Dobeles novadiem. Līdz 25. janvāra rītam kopā visās pašvaldībās, kas piedalās izaicinājumā, bija "sastaigāti" vairāk nekā 2,4 miljardi soļu.

Izaicinājumā piedalās arī vieglatlēte Agate Caune. Viņa teica: "Man patīk kustēties, man patīk aktīvs dzīvesveids, un man patīk tā akcija un tas, ko viņi vēlas ar šo panākt, – lai cilvēki ietu ārā pastaigās, vienkārši kustētos. Ja kāds grib, var droši skriet. Vienkārši aktīvi kustoties, piedaloties izaicinājumā, mēs varam noskaidrot aktīvāko Latvijas novadu. Manuprāt, aktīvs dzīvesveids, vispār kustības cilvēkam palīdz dzīvot, arī šajā steidzīgajā dienas ritmā atslēgties, iet ārā, paelpot svaigu gaisu. Tas nāk tikai par labu veselībai," viņa sprieda.

Sportiste mudināja nevairīties no pastaigām arī ziemā un ieteica saģērbties silti un atrast lielisku kompāniju.

Arī sporta instruktore Karina Ginijatuļina atzina, ka pastaigas ir labas visos gadalaikos, jo staigāšanai ir būtiska loma veselības, garastāvokļa un pat atmiņas uzlabošanā, tikai visu vajag darīt pakāpeniski.

Viņa ieteica ieslēgt taimeri un ar ātrumu 4–6 kilometri stundā ātri iet desmit minūtes uz vienu pusi un tad desmit minūtes atpakaļ.

Arī izaicinājuma dalībnieks Valdis, kurš startē no Mārupes pašvaldības, pārliecinājies, ka kustēties ir svarīgi. Viņš, kā pats sacīja, sporto jau no senām dienām. Valdis skaidroja, ka, pienākot pensijas laikam, atlicis vairāk laika, ko veltīt sev un savai veselībai. Ejot un kustoties viņš jūtas labāk.

Valdis ceļas sešos no rīta un velta trīs stundas treniņiem, bet tas nav viss – viņš katru dienu arī staigā, un šis izaicinājums ir vēl viens "dzinulis" būt kustībā. Valdis dienā nostaigā 40 000 līdz 50 000 tūkstošus soļu. Viņš arī atzina, ka staigāšanai ir dažādi labumi, turklāt – tā var iepazīt skaistākās vietas Latvijā un būt tuvāk dabai.

Patlaban izaicinājumā "Miljoni soļu Latvijai" piedalās vairāk nekā 16 000 dalībnieku no 43 Latvijas pašvaldībām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti