Soļu skaitīšanas izaicinājumā skaidros kustīgāko Latvijas pašvaldību

Latvijas pašvaldības un to iedzīvotājus mudina iesaistīties izaicinājumā, kurā digitālā lietotnē fiksēs katras pašvaldības iedzīvotāju noietos soļus, lai noskaidrotu kustīgāko pašvaldību Latvijā. Izaicinājums noritēs no 2023. gada 23. decembra līdz 2024. gada 29. februārim, informēja Sabiedrības integrācijas fondā (SIF).

SIF, piesakot šo izaicinājumu, norādīja uz fizisko aktivitāšu nozīmi gan fiziskās, gan psihiskās veselības saglabāšanā un uzlabošanā, kā arī skaidroja, ka līdzīgs izaicinājums jau noritējis Lietuvā – tur vairāk nekā 160 000 Lietuvas iedzīvotāju kopīgi sakrājuši 40 miljardus soļu.

Kā pauda fondā, staigāšanas izaicinājuma "Miljoni soļu Latvijai" mērķis ir ne tikai motivēt Latvijas iedzīvotājus veselīga dzīvesveida atbalstīšanā arī ziemā, kopīgi iekustinot Latviju, bet arī veidot ikviena iedzīvotāja piederības un kopienas sajūtu savai pašvaldībai.

Izaicinājums darbosies virtuāli, mudinot dalībniekus – ikvienu Latvijas iedzīvotāju – reģistrēties digitālajā lietotnē "Walk15" un izvēlēties konkrētu pašvaldību, lai fiksētu pastaigās, skrējienos un kustībā sakrātos soļus.

Soļu skaitīšana sāksies 23. decembrī, taču pieteikties izaicinājumam un izvēlēties savu pašvaldību var tagad vietnē "Miljoni soļu Latvijai".

Lai piedalītos izaicinājumā "Miljoni soļu Latvijai":

  • lejupielādē lietotni "Walk15";
  • izvēlies konkrētu pašvaldību, kurā tiks fiksēti tavi soļi;
  • staigā, soļo, tipini un aicini apkārtējos iesaistīties staigāšanas izaicinājumā!

Komandu jeb pašvaldību rezultātus aprēķinās pēc vidējā soļu skaita – kopējais soļu skaits tiks dalīts ar dalībnieku skaitu. Svarīgi ņemt vērā, ka "Walk15" lietotne automātiski reģistrē soļus pat tad, ja tā nav ieslēgta. Taču, lai nodrošinātu, ka katrs nostaigātais solis tiek iekļauts kopējā skaitā, vismaz reizi dažās dienās vajag atvērt lietotni.

Lai veicinātu draudzīgu sacensību, izaicinājuma laikā "Walk15" lietotnē katras pašvaldības iedzīvotāji varēs aplūkot aktīvākos soļotājus, kā arī sekot līdzi savai pozīcijai pašvaldības topā un redzēt, vai dienas laikā izdevies sasniegt veselības ekspertu ieteiktos 10 000 soļus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti