Dienas ziņas

Krūts veselības centrā – visi izmeklējumi vienā dienā

Dienas ziņas

Atklāts pirmais būvmateriālu apmaiņas punkts

Gatavojas Pasaules čempionātam aršanā

Kuldīgas novadā nākamnedēļ norisināsies pasaules čempionāts aršanā

Pavisam drīz, 13. un 14. oktobrī, notiks Latvijā vēl nebijis pasākums – 68. pasaules čempionāts aršanā. Par tā norises vietu izraudzīts Kuldīgas novada Padures pagasts. Interesenti 47 arāju prasmes no 24 valstīm varēs vērtēt nākamās nedēļas nogalē, bet tīrumos jau notiek aktīva rosība. Daudzi arāji te ieradušies pat pirms noteiktajiem oficiālajiem treniņiem, lai iegūtu vairāk laika iepazīt sacensību vietu. 

Lai arī plānotie treniņi pasaules čempionāta aršanā dalībniekiem sāksies vien nedēļas nogalē, lielākā daļa no viņiem jau ir ieradusies ātrāk un iemēģina savu tehniku, lai sacensībās pēc iespējas precīzāk varētu izpildīt visus 12 parametrus.

No Latvijas čempionātā piedalīsies divi pārstāvji – Ričards Dambergs no Kandavas tehnikuma un Jānis Vaitkevics no Dobeles novada. Jānim šīs būs trešās sacensības. Pērn Īrijā viņš Latvijai izcīnīja labāko rezultātu – 6. vietu. 

"Katrā augsnē arkls ir jāpieregulē. Es arī mājās trenējos vienā laukā, ieregulēju, arkls ļoti labi ara, tad aizbraucu uz citu lauku – pilnīgas šausmas rādās.

Tagad, redz, hokejā mēs tikām pie bronzas, basketbols pasaules līmenī ļoti labi. Jāmēģina arī kaut kas aršanā parādīt," sacīja Jānis.

Čempionātā piedalīsies 47 dalībnieki no 24 valstīm. Pirmie Latvijā ieradās kanādieši un jaunzēlandieši. Ianam Vulijam no Jaunzēlandes šīs būs 7. sacensības, labākais rezultāts – 3. vieta. 

"Mēs esam no otras pasaules malas. Bija nepieciešams laiks, lai šeit nokļūtu un veiktu nepieciešamos sagatavošanās darbus.

Aršana lielā mērā ir domāšanas sporta veids, kas prasa milzīgu koncentrēšanos. Dienā ir jākoncentrējas trīsarpus stundu,

un šajā laikā vienīgais uzdevums ir braukt taisnās līnijās turp un atpakaļ, lai visas vagas izskatītos vienādi," pastāstīja Ians.

Latvijai kārta uz pasaules čempionāta aršanā rīkošanu sākotnēji pienācās 2032. gadā, bet ģeopolitiskā situācija darīja savu. Agresijas dēļ Ukrainā Krievija tika izslēgta no Pasaules Arāju organizācijas. Tās vietā pērn čempionātu rīkoja Īrija, bet šogad to piekrita darīt Latvija.

Latvijas Arāju organizācijas valdes priekšsēdētājs Aigars Laurinovičs pastāstīja, ka sagatavošanās čempionātam notikusi deviņus mēnešus: "Pagājušā gada beigās, novembrī, ieradās Pasaules Arāju organizācijas audits, kura laikā apskatījās pilnīgi visu saimniecību, kur notiks [sacensības], darbnīcas, gulēšanas iespējas.

Mēs esam deviņos mēnešos izdarījuši to, kam parasti valstis gatavojas divus trīs gadus."

Visām nepieciešamajām sacensību norisēm uzņēmums "Upeskalni AB" atvēlējis aptuveni 120 hektāru zemes.

SIA "Upeskalni AB" saimniecības vadītājs Normunds Feters-Fekters pastāstīja, ka gatavošanās laikā valdījis arī satraukums: "Pirmkārt, mums nebija zālāja, bija prasība, lai būtu zālājs. Speciāli sējām pavasarī. Kad iesējām zālāju, bija sausums, bija nervozēšana. Nav svarīgi, kādā sportā ir pasaules čempionāts, vai tas ir šahs, makšķerēšana, vai aršana, vai Pirmā formula – tas ir pasaules čempionāts."

68. pasaules aršanas čempionāts norisināsies 13. un 14. oktobrī Padures pagastā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti