Dziesmu svētku ziņas

"Lai top!" Renārs Zeltiņš

Dziesmu svētku ziņas

100g kultūras 16.04.2013

Ilūkstē steidz darināt tautastērpus Dziesmu svētkiem

Ilūkstē steidz darināt tautastērpus Dziesmu svētkiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 11 gadiem un 2 mēnešiem.

Lai vispārējos dziesmu un deju svētkos Latgales reģiona dalībnieki izskatītos labi, vēl šobrīd vairumam kolektīvu notiek tērpu darināšana. Jau vairākus gadus tautu tērpu komplektus izgatavo Ilūkstes šūšanas cehā. Meistariem šobrīd darba netrūkst.

 

Ilūkstes šūšanas ceha darbinieki darina tautu tērpus teju vai visiem Latgales reģiona mākslinieciskajiem kolektīviem darina jau 8 gadus. Ir pasūtījumi arī no citiem novadiem.

Šobrīd visi 20 uzņēmuma „Ļutes”darbinieki strādā ļoti intensīvi, jo notiek gatavošanās Vispārējiem latviešu dziesmu un deju svētkiem.

Vietējā iedzīvotāja Vallija jau 50 gadus nāk palīgos audējām, kad ir vairāk pasūtījumu, kā arī ziemā, jo tad lauku darbos ir klusāks periods.

Darbs pie svārku aušanas sākas ar klienta atnākšanu vai zvanu un vienošanos, ko tad vēlas, no kura novada un vietas ir. Pa šiem darbības gadiem jau ir iekrāts gana daudz dažādu paraudziņu.

Te tiek izgatavoti arī sieviešu un vīriešu krekli, jostas, izšūti vainadziņi, austas villaines un stātenes, adītas zeķes.

Latvijā nevar atrast labas kvalitātes materiālu, tāpēc tas tiek iepirkts ārpus valsts robežām- Krievija, Baltkrievija, Lietuva. Arī cenas tur ir izdevīgākas.

Latviešu tautas tērps ir unikāls ar to, ka tradicionālās amatu prasmes tā darināšanai ir roku darbs, kas tiek pārmantots paaudzēs. Tieši tautas tērps ir viens no nacionālās identitātes simboliem, kas visspilgtāk raksturo to lokālo savdabību, kas dažādu vēstures apstākļu ietekmē izveidojusies dažādos Latvijas novados.

 
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti