Rīta Panorāma

ASV kino tirgū līderpozīcijās "Spoku mednieki"

Rīta Panorāma

LAIKA ZIŅAS

Jaunie arhitekti parāda savu domu lidojumu

Kodolspēkstacija un uzlabots zoodārzs – jaunie arhitekti izrāda savus diplomdarbus

Katru gadu, kad jaunie arhitektūras maģistranti izstrādā savus diplomdarbus, tos izrāda arī publiskai apskatei. Sākot ar Spilves lidostas pārveidošanu par futbola stadionu un beidzot ar ēku kodolspēkstacijas izveidei Latvijā un risinājumiem, kā uzlabot Rīgas Zooloģisko dārzu – šīs ir tikai dažas no idejām, kuras savos diplomdarbos radījuši 33 jaunie arhitekti.

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Arhitektūras un dizaina institūta direktore Māra Liepa-Zemeša norādīja: "Ir risināti gan kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanas jautājumi, gan dažādi pilsētbūvnieciski jautājumi, kā, piemēram, lidostas pilsēta. Ir inovatīvi piedāvājumi, kā savietot rūpniecisko funkciju ar dzīvojamo apbūvi. Strādājot profesionālajā karjerā, parasti ir ļoti stingri uzstādījumi no pasūtītāja. Diplomdarbs ir vieta, kur students tiešām var īstenot un parādīt sevi un savus sapņus, un parādīt savu darbu un savu pasaules redzējumu."

Piemēram, Mārtiņš Sarvuts izstrādājis Āgenskalna ostas attīstības vīziju.

"Kā problēma, ar ko es pats un vispār Rīgas pilsēta saskaras, ir ūdens arhitektūras attīstības trūkumi, un es pat teiktu – neesamība, kas lielā mērā ir saistīta ar esošo likumdošanu. Maģistra darba mērķis bija aktualizēt šo problēmu, ņemot vērā to, ka arī šobrīd ir izstrādes procesā Rīgas vēsturiskā centra un tā aizsardzības zonas teritorijas plānojums. Aktualizēt tēmu par ūdens izmantošanu pilsētvidē un par to, ka šo telpu mēs varētu aizpildīt arī kā citādi, nevis tikai skatoties no malas uz viņu," norādīja Sarvuts.

Viņš piedāvā izveidot tiltu, kas savienotu Āgenskalnu ar Klīversalu, un ūdens zonu atvēlēt ne tikai laivu piestātnēm, bet tajā arī izvietot restorānu, pirti un baseinu uz ūdens.

Savukārt Sabīne Asare savā diplomdarbā aplūko Latvijas baznīcu arhitektūru mūsdienu kontekstā un piedāvā Carnikavā baznīcas sakrālo funkciju integrēt citā sabiedriskā ēkā.

"Gribēju šo ēku radīt reģionam raksturīgu, saglabājot esošo krogu, kas ir jau Carnikavā esoša ēka. Ir trīs vizuāli atšķirīgi apjomi, kur pirmais ir ķieģeļu apjoms, kurā būtu aušanas centrs, kas ir Carnikavai piederīga tradīcija. Tad būtu Dārzkopības un kulinārijas centrs, un tad būtu saieta zāle, kur varētu mitināties Carnikavas luterāņu draudze," viņa skaidroja.

Vēl viens no studentiem savā diplomdarbā meklē risinājumus Ukrainas pilsētu atjaunošanai pēc kara.

RTU Arhitektūras un dizaina institūta direktore Māra Liepa-Zemeša skaidroja: "Darba autors piedāvā modeļveida risinājumus, kā atjaunot sagrautās ēkas. Autors darbu ir izstrādājis saziņā ar cilvēkiem, kas uzturas Ukrainā, apzinot situāciju tur."

Ar jauno arhitektu darbiem, vīzijām un idejām ikviens interesents var iepazīties Arhitektūras un dizaina institūtā līdz 5. aprīlim.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti