Ap 200 peoniju vienuviet – Dabas muzejā atklās krāšņu un smaržīgu izstādi

Latvijas Nacionālajā dabas muzejā no 13. līdz 16. jūnijam būs apskatāma peoniju izstāde "Peonijas 2024", kurā būs pārstāvētas ap 200 krāšņo ziedu šķirnes, informēja muzeja pārstāve Kristīna Soloha. Peoniju izstāde notiek iepriekš plānotās izstādes "Īrisi 2024" vietā, jo to nācās atcelt laikapstākļu dēļ.

Daudzviet peoniju ziedi šobrīd ir pašā pilnbriedā, un izstādē būs pārstāvētas apmēram 200 peoniju šķirnes. Izstādi jau otro gadu pēc kārtas rīkos kolekcijas dārza "Ķesterciema peonijas" saimniece Elita Zvingule sadarbībā ar citiem peoniju audzētājiem no dažādām Latvijas vietām, tāpēc ziedu klāsts būs ļoti bagātīgs.

Peonijas labos apstākļos var netraucēti augt un ziedēt ilgi, pat desmitiem gadu. Latvijā peonijas ir sena un iemīļota ziedu kultūra, un jau kopš 19. gadsimta tās atrodamas gandrīz katrā dārzā.

Pēdējā laikā, pateicoties jaunām, interesantām šķirnēm, cilvēku interese par peonijām arvien pieaug,

un Dabas muzejā peoniju izstāde ir viena no skaistākajām un gaidītākajām vasaras ziedu izstādēm.

Izstādē "Peonijas 2024" piedalīsies peoniju audzētājas Elita Zvingule ("Ķesterciema peonijas"), Silvija Jaundžeikare ("Silvijas peonijas"), Vineta Briška-Kambala no Kocēniem un Lidija Brice no Pelēču pagasta, kā arī peoniju kolekcionārs Aleksejs Ivanovs ("AlexFlowers").

Izstādes laikā stādu tirdzniecība nenotiks, bet ikvienam interesentam būs iespēja saņemt pieredzējušo peoniju audzētāju sniegtās konsultācijas un uzzināt vairāk par peoniju šķirnēm, audzēšanu, selekciju un īsto šķirņu izvēli savam dārzam.

Izstādes atklāšana notiks 13. jūnijā plkst. 12.00 Rīgā, K. Barona ielā 4, Latvijas Nacionālā dabas muzeja 2. stāva izstāžu zālē.

Izstādes darbalaiks:

C. (13.06.) 12.00–17.00

P. (14.06.) 10.00–17.00

S. (15.06.) 10.00–17.00

Sv. (16.06.) 10.00–17.00

 

Dārza padomi

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti