VIDEO: Latvietis trenējas «Red Bull» zinātniskajā analīzes centrā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Latviešu motokrosists Pauls Jonass trenējas Austrijā esošajā treniņu analīzes centrā, kur tiek izmantotas modernākās tehnoloģijas un zinātnes sasniegumi.

"Red Bull" treniņu analīzes centrā regulāri trenējas pasaules līmeņa sportisti un perspektīvi atlēti. Šeit pabijuši gan "F1" komandu piloti, gan "Nascar" piloti. Arī Baumgartners, kurš nolēca no 39 kilometru augstuma, pārstāvēja komandu "Red Bull".

Treniņu centrā iemācās gatavoties sacensībām efektīvi, lai sasniegtu maksimālo rezultātu no konkrētā sportista. Nevienā sporta veidā pārtrenēšanās nav vēlama un jābūt vieta arī atpūtai. Sportisti trenējas, apzinot savas vājās vietas un pie tām strādājot īpaši.

Pauls Jonass trešo gadu divreiz sezonā brauc uz šo treniņu analīzes centru, lai pārbaudītu savu veselību un fizisko sagatavotību. Uz skriešanas celiņa slodze tiek palielināta katru minūti par 3km/h līdz vairs nevar izturēt. Pie katras nākamās slodzes tiek ņemtas asins analīzes.

Fizisko spēju nodaļā, laoboratorijā, psiholoģiskajā nodaļā un fizioterapijā sportisti tiek rūpīgi pārbaudīti. Šobrīd datubāzē glabājas informācija par sportistiem desmit gadu garumā, kas dod pietiekami daudz faktu analīzei un turpmākai attīstībai.

Ekstrēmajos sporta veidos noteicošais ir līdzsvars un reakcijas spējas, kurām zinātniskajā treniņu centrā tiek pievērsta liela uzmanība. Tiek attīstīti speciāli vingrinājumi un pildīti īpaši veiklības uzdevumi. Psiholoģiskai noturībai un noder speciālas datorprogrammas, ar kurām arī ir jāstrādā sportistiem.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti