VIDEO: Jaunie autovadītāji stūrē pasažieru autobusu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem un 10 mēnešiem.

Ventspilī aizvadīts konkursa "Gada autovadītājs" otrais pusfināls. Kaut arī šoreiz konkurence bija vēl sīvāka nekā pirmajā posmā Valmierā, atkal uzvarētāja bija meitene. Noslēdzošie divi pusfināli notiks 17. augustā Jēkabpilī un 28. septembrī Rīgā.

Justīne Sevčenoka no Ķekavas konkursam gatavojusies jau kopš pagājušā gada, jo pārspēja visus puišus ne tikai auto veiklības braucienā, bet uzrādīja absolūti labāko rezultātu arī braukšanā ar kartingu. Un tas jau ir vairāk nekā nopietns pieteikums cīņai par titulu "Gada autovadītājs" lielajā finālā 5.oktobrī Biķerniekos. 

Uzvarētājai grūtākais pārbaudījums izrādījās ugunsdrošības tests, jo tika pieļautas četras kļūdas 10 jautājumos. Taču arī citiem testā bijis daudz kļūdu, atzina "FN Serviss" pārstāvis Jānis Riekstiņš. Šoreiz lielākā daļa pareizi atbildējusi uz aptuveni pusi jautājumu, bet daži salasījuši pat astoņas kļūdas.

Ugunsdrošības lekcija un ugunsdzēšamo aparātu izmēģinājumi notika pēc testa atbilžu apkopošanas, tāpēc mājup dalībnieki devās jau ar krietni labākām zināšanām par šo tēmu.

Pirmajā posmā pie laba rezultāta varēja tikt, prātīgi braucot un izvairoties no kļūdām. Šoreiz ar to vairs nepietika. Vismazāk kļūdu pieļāva Rūdolfs Kunkulbergs, Kārlis Buivits, Atis Lagzdiņš un Andris Orbis, taču ar šādu taktiku nepietika pat pirmajam trijniekam, jo Rūdolfam 4.vieta, Kārlim 5.vieta un Atim 7.vieta, bet Andris Orbis ar desmito vietu palika ārpus pirmā astotnieka, kas kvalificējas finālam.

Cīņa par vietām finālā bija ļoti saspringta – dienas beigās 3., 4. un 5.vietu visu uzdevumu summā šķīra mazāk nekā sekunde.

Bet vēl trakāk gāja kartinga braukšanā un cīņā par dalībnieku kartēm uz "Red Bull Kart Fight". Labākais rezultāts Justīnei, bet starp 2., 3. un 4. vietu tikai pa vienai sekundes simtdaļai. Tādēļ tika pieņemts lēmums, šoreiz izsniegt nevis trīs, bet četras “Ticket to Ride” dalībnieka kartes.

Īpaši jāizceļ Una Lāce no Jelgavas. Kaut arī kopvērtējumā viņa palika tikai 13.vietā, toties tika uzrādīts labākais rezultāts teorētiskajā kārtā un otrs labākais apļa laiks kartingā, kas nozīmē, ka sportiskākajā konkursa disciplīnā visiem priekšā divas meitenes!

Dalībnieku kartes uz "Kart Fight" saņēma arī Ģirts Šurma no Skrundas un Rūdolfs Andris Bolmanis no Jelgavas.

Sevišķu pārsteigumu šoreiz bija sarūpējis uzņēmums “Ventspils reiss”. Vispirms pieredzējuši vadītāji izpildīja veiklības braucienu paraugdemonstrējumus ar autobusu, bet pēc tam 12 metrus garajam starppilsētu lainerim pie stūres sēdās konkursa dalībnieki – piecu labāko rezultātu īpašnieki auto veiklības braucienā.

"Līdzīgi veiklības braucieni uzņēmuma autobusu šoferiem tiek rīkoti jau vairākus gadus," stāstīja “Ventspils reiss” valdes priekšsēdētājs Arturs Lieģis. Viņš ļoti atzinīgi novērtēja jauniešu sniegumu pie lielā autobusa stūres un izteica cerību, ka nākotnē kāds no viņiem savu dzīvi varētu saistīt ar autobusa vadītāja profesiju.

No Ventspils posma konkursa finālam kvalificējās Justīne Sevčenoka no Ķekavas, Ģirts Šurma no Skrundas, Rinalds Kuģis no Saldus, Rūdolfs Kunkulbergs no Kandavas, Kārlis Buivits no Ventspils, Andris Bremanis  no Talsu novada, Atis Lagzdiņš no Ugāles un Rūdolfs Andris Bolmanis no Jelgavas. Konkurss “Gada jaunais autovadītājs″ tiek finansēts no "OCTA" prēmijām, to organizē "Ceļu satiksmes drošības direkcija" (CSDD) un Aģentūra "Zebra".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti