Uz grants ceļiem maksimālo ātrumu ierobežos līdz 80 km/h

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem un 2 mēnešiem.

Satiksmes ministrs Anrijs Matīss ("Vienotība") raidījumam „Zebra” sacīja, ka divu mēnešu laikā Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) izstrādās atļautā ātruma diferencēšanas projektu atkarībā no ceļu veida. Ministrs pieļauj, ka jaunajos rekonstruētajos ceļos tas šobrīd ir pārāk mazs, turpretim grantētajos samazināms.

 

Raidījums „Zebra” apkopojis būtiskākos ierosinājumus, kurus drīzumā varētu ieviest, lai palielinātu drošību uz Latvijas ceļiem. Proti, palielināsies sodi par ātruma pārsniegšanu, maksimālais braukšanas ātrums pa grantētajiem ceļiem būs 80 km/h, iespējams, ārpus apdzīvotām vietām diennakts tumšajā laikā visiem  gājējiem būs jānēsā drošības vestes. Turklāt katram 4. klases skolniekam būs velosipēdista apliecība.

CSDD valdes priekšsēdētājs Andris Lukstiņš norāda, ka īpaša uzmanība ir jāpievērš bērnu drošībai uz ceļiem. „Bērni ir svarīgākais, un tomēr mēs zinām, ka velosipēdistu skaits palielinās. Laukos viņiem nav cita veida, kā nokļūt uz skolu, kā tikai ar velosipēdu. Viņiem nav ne velosipēdu celiņu, ne arī gājēju celiņu. Skolēniem jābrauc pa brauktuvi un jāzina satiksmes noteikumi,” saka Lukstiņš.

Līdz šim velosipēda vadītāja apliecību varēja iegūt no 12 gadu vecuma. Plānots, ka turpmāk tā būs obligāta no desmit gadu vecuma un eksāmens tiks kārtots, mācoties 4.klasē.

Satiksmes drošības padomes sēde tika sasaukta drīz pēc traģiskās autoavārijas Taurupē. Sabiedrisko mediju portāls lsm.lv rakstīja, ka ceļš, uz kura notika traģēdija, visā garumā nav izbraucams ar atļauto ātrumu 90 km/h.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti