Skolēnu piesaistei piedāvā apmaksātu autovadītāju apmācību

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem un 8 mēnešiem.

Jauniešu piesaistei lauku skolām Rēzeknes novada pašvaldība ar šo mācību gadu vidusskolēniem piedāvā iegūt "B" kategorijas autovadītāja apliecību un apmaksātas autovadīšanas apmācības paralēli mācību stundām skolās. Vairākās vidusskolās ir iespēja apgūt arī traktortehnikas vadīšanas prasmes.

"Atnācu mācīties autoskolā, jo mums apmaksā mācības.Ja tāda iespēja tika dota, tad vajag to arī izmantot, jo tas ir ļoti izdevīgi, Latvijas Radio pastāstīja Rēzeknes novada Makašānu amatu vidusskolas 11.klases sklonieki Sendijs un Anžela.

Pēc tam uz skolu varētu braukt ar savu automašīnu: "Sakrāšu naudu un nopirkšu mašīnu. Autovadītāja apliecību kārtotu arī par maksu, jo tā tomēr ir vajadzīga."

Šāda iespēja Makašānu amatu vidusskolā un arī citiem Rēzeknes novada vidusskolēniem ir pirmo gadu un atsaucība esot ļoti liela.

"Novada pašvaldība jau ilgu laiku ir domājusi par to, lai skolēniem, kuri mācās novada vidusskolās, būtu vēl lielāka pievienotā vērtība, lai skolēnam, beidot vidusskolu, būtu lielākas iespējas. Protams arī tas, ka mēs varētu piesaistīt vairāk skolēnu novada vidusskolām," autoapmācību ieviešanu novada vidusskolās skaidro Rēzeknes novada izglītības pārvaldes pārstāvis Vilis Deksnis, atklādams, ka novada pašvaldībai šāda iniciatīva šogad izmaksās aptuveni 40 tūkstošus eiro.

"Vasarā notika iepirkums un pašlaik divi uzņēmumi ir uzsākuši apmācības "B" kategorijai visās novada sešās vidusskolās.

Septiņas grupas ir organizētas, un šeit ir ietverti gan 12.klašu skolēni gan daži arī 11. un 10.klases skolēni, jo uz šo brīdi daļa 12.klases skolēnu jau bija ieguvuši šo apliecību," skaidro Deksnis.

Šobrīd autovadīšanu ar pašvaldības finansiālu atbalstu paralēli mācībām skolā, bija iespēja apgūt 106 Rēzeknes novada jauniešiem. Apmācības notiek vidusskolās ar teorētiskā kursu apguvi un pirmās palīdzības sniegšanas kursu.

Skolēnus no Maltas un Tiskādiem uzņēmums nogādā līdz Rēzeknei. Novads pilnībā apmaksā gan teorētisko, gan praktisko apmācību.

Praktiskai apmācībai tiek apmaksātas 21 mācību stundas, lai gan noteikumi paredz 14 stundu minimālo praktiskās braukšanas apguvi. Novads arī apmaksā visiem 106 skolēniem medicīniskās izziņas, pašiem jāsedz vien CSDD maksājumi, kas saistīti ar braukšanas atļauju, eksāmeniem un pašu vadītāja apliecību. Visiem novadā dzīvojošajiem skolēniem, kuri ir no daudzbērnu, maznodrošinātajām un trūcīgajām ģimenēm tiek segti arī šie izdevumi.

"Mēs savā skolā domājam, ka tas būtu jauki pat tādā gadījumā, ja pašiem būtu jāmaksā, jo var šeit uz vietas mācīties. Grūtāk ir lauku bērniem, jo ir jābrauc uz Rēzekni gan uz teorijas nodarbībām, gan uz mācību braukšanas nodarbībām," pastāstīja Makašānu amatu vidusskolas direktore Gundega Rancāne.

"Daži mēģināja agri iegūt tiesības, bet tas bija fiziski sarežģīti un tie, kas jau gāja autoskolās nereti arī kādu mācību stundu kavēja, kas mums nepatika, ieguvumus skaidro skolas direktore Rancāne.

Viņa arī uzskata, ka autovadītāja apliecības iegūšana uz vietas skolā ir arī viena no tām pozitīvajām lietam, kas varētu piesaistīt un noturēt vidusskolēnus novada skolās. Tāpat tas esot arī finansiāli labs piedāvājums novada jauniešiem un viņu vecākiem:

"Tas ir arī dārgs pasākums jauniešiem laukos, jo viņu vecāki ļoti bieži ir bezdarbnieki, vai ari tos audzina tikai viens no vecākiem."

Taču pie šādām aktivitātēm vidusskolēnu piesaistei novada skolām Rēzeknes novada pašvaldība apstāties neplānojot, šobrīd tiek organizētas arī traktortehnikas vadīšanas apmācības vairākās novada vidusskolās.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti