Sākas «Tehniskās apskates naktis»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem un 9 mēnešiem.

2015.gadā tradicionālās Tehniskas apskates naktis notiks Valmierā, Ventspilī, Rīgā un Daugavpilī. Populārās auto pārbaudes sāksies Valmierā 8.augustā no plkst.19, informē Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD). Tehniskās apskates nakts devīze ceturtajā tās norises gadā ir „Mēs par drošu auto!”.

Bez maksas pārbaudīt savas automašīnas tehnisko stāvokli šodien varēs Valmierā. Tur Ceļu satiksmes drošības direkcija organizē tradicionālo tehniskās apskates nakti. Tās mērķis ir izskaidrot tehniskā kārtībā esoša transportlīdzekļa nozīmi drošā ceļu satiksmē. Diagnosticēt automašīnu un piedalīties dažādos izglītojošos pasākumos transportlīdzekļu īpašnieki sāks septiņos vakarā. Pagājušajā gadā Ceļu satiksmes drošības direkcija pasākumā pārbaudīja vairāk nekā pusotru tūkstoti transportlīdzekļu. Lielākā daļa nebija droša ceļu satiksmei, stāsta direkcijas pārstāve Ieva Bērziņa:

"Tātad autoparka vidējais vecums Latvijā ir gandrīz trīspadsmit gadi, un uz tehniskās apskates naktīm parasti tiek vestas vecākas automašīnas, tātad tās, kuru vecums ir virs desmit gadiem. Diemžēl statistika nav iepriecinoša, 80% transportlīdzekļu tiek atklāti būtiski defekti. Bet, kas svarīgi ir, mēs tehniskās apskates uzlīmi, tātad pielaidi ceļu satiksmei, pēc diagnostikas transportlīdzekļa vadītājam neatņemam, bet mēs norādām uz šiem bojājumiem, un, protams, auto īpašnieks aizdomājas un tuvākajā laikā veic transportlīdzekļa remontu.''

Ventspilī tehniskās apskates nakts risināsies piektdien, 14.augustā, no pulksten 19, savukārt Rīgā tā notiks sestdien, 22.augustā, no pulksten 18. Šī gada noslēdzošā tehniskā nakts Daugavpilī piektdien, 28.augustā, būs visvēlāk, jo sāks uzņemt apmeklētājus no pulksten 20. Pērn šajās nakts aktivitātēs pārbaudītas gandrīz pusotrs tūkstotis automašīnu.

Pasākumu laikā šajās tehniskās apskates stacijās bez maksas būs pieejama vieglo automobiļu diagnostika, bet apmeklētājiem tiks piedāvātas dažādas ar satiksmes drošību saistītas aktivitātes un izklaides. Tie, kuri vēlēsies, varēs veikt arī sava automobiļa tehnisko apskati (TA) vai pozitīvas diagnostikas gadījumā – saņemt tehniskās apskates uzlīmi, veicot nepieciešamos maksājumus.

Tādējādi CSDD cer mudināt autobraucējus piedalīties ceļu satiksmē ar drošiem un tehniskā kārtībā esošiem transportlīdzekļiem, lai neapdraudētu ne savu, ne arī citu satiksmes dalībnieku veselību un dzīvības. „Tehniskās apskates naktis Latvijā norit savstarpējas sapratnes gaisotnē, tās ir guvušas lielu atsaucību un veicinājušas cilvēku izpratni par drošu auto nozīmi satiksmē,” stāsta CSDD Transportlīdzekļu kontroles un sertifikācijas inspekcijas priekšnieks Jānis Liepiņš. „Tehniskās apskates naktis liek autovadītājiem aizdomāties par savu auto reālo tehnisko stāvokli. Daudzi šoferi ir pārsteigti, ka viņa spēkrats realitātē ir sliktāks nekā patiesībā domāts. Pēc auto pārbaudes viņi ieklausās tehniskās apskates darbinieku konsultācijās, ieteikumos un ieplāno tuvākajā laikā savu spēkratu saremontēt. Šādi sadarbojoties, mēs visi varam justies drošāk uz ceļiem.”

 

.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti