4. studija

Kāpēc pacientus neinformē, ka Stradiņu slimnīcas teritorijā drīkst iebraukt bez maksas?

4. studija

Brīvības pieminekļa 80.dzimšanas diena nosvinēta!

Kāpēc pa Dienvidu tiltu joprojām nekursē sabiedriskais transports?

Sabiedriskais transports pāri Dienvidu tiltam - septiņos gados aizvien tikai plāni

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Dienvidu tiltu svinīgi atklāja 2008.gada 17.novembrī, bet Pļavnieku un Purvciema iedzīvotājiem, kuri izmanto sabiedrisko transportu, nokļūšana, piemēram, uz Ziepniekkalnu nav kļuvusi ne par minūti ātrāka. Tuvējos mikrorajonus abpus Daugavai savieno tikai sabiedriskais transports, kurš kursē cauri autotransporta pieblīvētajam pilsētas centram. Reiz par pasaulē dārgāko tiltu nodēvētā būve joprojām pieejama tikai privātajam transportam. 

"Mēs ļoti cerīgi gaidījām un sagaidījām, ka uzceļ Dienvidu tiltu, un pie tilta atklāšanas pilsētas mērs Nils Ušakovs, griežot lentīti, sacīja, ka mēs organizēsim sabiedriskā transporta plūsmu. Gaidījām, bet nav nekāda sabiedriskā transporta," stāsta Pļavnieku iedzīvotāja Ausma Roga. "Mums, Pļavnieku un Purvciema iedzīvotājiem, kuriem nav personīgā transporta, Dienvidu tilts faktiski nav vajadzīgs, jo mēs netiekam pāri."

Šķiet tikai loģiski, ka Pļavnieku un Purvciema iedzīvotājiem nokļūšana Ziepniekkalnā krietni ērtāka būtu pār Dienvidu tiltu, un, lai šo situāciju mainītu, iedzīvotāji savāca parakstus un vērsās Rīgas Domē.

Bet pretī saņēma atbildi, ka tehnisku iemeslu dēļ sabiedrisko transportu nav iespējams nodrošināt.

"Kad tika līdz trešajai kārtai, tika pabeigta Dienvidu tilta celtniecība, un tikko tika noslēgta trešā kārta, tā arī "Rīgas satiksme"  parūpējās par to, lai 12.autobusa maršruts kursētu pāri Dienvidu tiltam. Tā rezultātā iedzīvotāji, kas izmantoja šo transportu, ietaupīja 10 minūtes. Kā mēs zinām, ir plānota arī ceturtā kārtas pabeigšana, tad attiecīgi mēs esam pakārtoti tam, ka pēc šī projekta pabeigšanas pāri Dienvidu tiltam būs vēl kādi papildu sabiedriskā transporta maršruti," par vienīgo maršrutu pastāstīja "Rīgas satiksmes" (RS) pārstāve Inese Rozīte.

Kamēr "Rīgas satiksme" dižojas ar 12.maršruta autobusu, Pļavnieku un Purvciema iedzīvotāji uzskata, ka dižu labumu tas nedod un situāciju neatrisina. "Tā ir vairāku transportu izmantošana, otrkārt ļoti liels laika tēriņš, un ir cilvēki, kam tas arī maksā - vairākkārtīgi braucieni," stāsta Ausma Roga. "Pats galvenais ir tas, ka mēs netiekam uz Pārdaugavu, jo tur ir ļoti daudzi objekti, kā SEB banka, "Piena kombināts", CSDD, 2.slimnīca, Bērnu slimnīca, augstskola "Turība", viss Ziepniekkalns, mēs tur netiekam -  tikai cauri pilsētai."

Ja salīdzina, cik sabiedriskā transporta maršrutu tiek nodrošināti pār citiem tiltiem, tad tā ir diena pret nakti, un Dienvidu tilts taču ir atvērts jau gadiem, bet tik un tā tur kursē tikai viens autobuss, kas lielo mikrorajonu iedzīvotājiem nav ērts.

"Ja mēs plānojam pāri Dienvidu tiltam sabiedrisko transportu, tas nozīmē, ka atsevišķi ir jāizbūvē, piemēram, pieturvietas, kas tur vēl nav, un viss ir atkarīgs no tā, kā virzīsies projekta plānošana uz priekšu," skaidro RS pārstāve Rozīte. "Kamēr projekts vēl nav pabeigts, "Rīgas satiksme" nevar neko ne pavirzīt, ne apstādināt."

LTV raidījums "4.studija" noskaidroja, ka vismaz tuvāko piecu gadu laikā netiks pabeigta Dienvidu tilta ceturtās kārtas būvniecība, līdz ar to Pļavnieku un Purvciema iedzīvotājiem, lai nokļūtu uz Ziepniekkalnu, joprojām nāksies izmantot divus sabiedriskos transportus.

Jautājums paliek atklāts, vai nevar izveidot jaunu maršrutu, kas, piemēram, kursējot no Pļavniekiem, izmantotu jau esošās pieturas, tad pārbrauktu Dienvidu tiltu un pēc tam tālāk izmantotu jau esošās pieturvietas. Iedzīvotājiem ērtāk, un nav jāizbūvē jaunas pieturvietas, taču pašvaldības uzņēmuma pārstāve Rozīte pauž citu viedokli: ""Rīgas satiksmes" autobusu, trolejbusu un tramvaju parks nav bezizmēra. Mums ir noteikts skaits transporta līdzekļu, un izveidot jaunu maršrutu arī nav tik vienkārši, ir vajadzīgi transporta līdzekļi un saplānojums [ar citiem maršrutiem, kas izmanto šīs pieturas]."

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti