4. studija

Pēc ugunsgrēka Bukultos: ugunsdzēsēji noraida apvainojumus.

4. studija

Kāpēc stāvlaukumā pie Stradiņa slimnīcas dežurē policija?

Dienvidu tilta bīstamās nobrauktuves.

Rīgas dome: Dienvidu tilta nobrauktuves nav sarežģītākas vai bīstamākas par citām

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Uz Dienvidu tilta bieži vien notiek dažādas avārijas, galvenās problēmas esot uz nobrauktuvēm no Dienvidu tilta, jo tur nepieciešams strauji mainīt ātrumu un veikli manevrēt. Rīgas domes Satiksmes departaments gan norāda, ka avāriju statistika neliecina, ka Dienvidu tilts un tā estakādes būtu sarežģītāk izbraucamas vai bīstamākas nekā citi pārvadi Rīgā.

LTV raidījuma “4.studija” skatītājs Sandijs stāsta, ka novērojis daudz avāriju uz Dienvidu tilta nobrauktuvēm.

“Piedrujas iela, kas griežas lejā, braucot pa tiltu, un uz Lubānas ielas pusi, tur ir viskriminālākais. Un braucot atkal uz otru pusi, lejā pa Krasta ielu, kur griežas uz Krasta ielu, tur arī visu laiku kāds triecas iekšā. It kā tur pat ir labi pārredzams, bet acīmredzot, ne pietiekami,” spriež Sandijs.

Rīgas domes Satiksmes departamenta pārstāvis Edmunds Valpēters raidījumam atzina, ka avārijas mēdz būt, bet “statistiski vidēji nav vairāk, kā pārējos Daugavas šķērsojumos, piemēram, Salu tilta kompleksā šīs avārijas ir pat vairāk”.

“Ja brauc ar atļauto ātrumu gan visā šajā kompleksā, gan nobrauktuvēs, tad problēmām nevajadzētu būt, jo faktiski šie projektētie ātrumi ir vēl lielāki nekā šie atļautie,” atklāj departamenta pārstāvis.

“Līdz ar to, nevar uzskatīt, ka Dienvidu tilta komplekss būtu no satiksmes organizācijas vai kāda cita viedokļa, grūtāks vai sarežģītāks un bīstamāks,” rezumē Valpēters.

Zīme jau ir – darbi vēl būs

Bet Sandijs tikmēr novērojis vēl vienu problēmu - vietā, kur ir nobrauktuve uz Krasta ielu, jau labu laiku redzama zīme, kas brīdina par remontdarbiem, taču nekādi darbi tur nenotiekot.

Turklāt zīmi ir grūti pamanīt, jo “tas uz līkuma notiek”, divas joslās pāriet vienā, un grūti pamanāmā zīme nosaka maksimālo ātrumu - 30km/h, bet, ja cilvēki zīmi nepamana, viņi ietriecās tālāk līkumā izvietotajos norobežojuma zīmēs. “Bet joks jau tas, ka zīme tur stāv jau kaut kādu mēnesi, un neviens neko nedara,” stāsta Sandijs.

Rīgas domes Satiksmes departamentā skaidro, ka konkrētajā vietā ir nepieciešami vērienīgi remontdarbi.

“Tur ir izveidojies izskalojums, ūdensvada avārijas dēļ, un šobrīd tiek plānoti diezgan vērienīgi remontdarbi jeb avārijas seku novēršanas darbi, kas visdrīzāk nozīmēs to, ka šī te nobrauktuve tiks slēgta un tiks izveidoti apkārtceļi, līdz ar to mēs šobrīd gatavojamies gan ar tehnikas, gan cilvēkresursu, gan šīs te satiksmes organizācijas shēmas tiek izstrādātas,” skaidro departamenta pārstāvis.

Krasta ielas nobrauktuves remontdarbus bija paredzēts uzsākt jau šonedēļ, tomēr tagad ir skaidrs, ka sagatavošanās prasīs vēl mazliet laika, tomēr ir skaidrs, ka paši darbi notiks vismaz divas nedēļas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti