Pēcpusdiena

Jūrmalas dome apstiprina pretrunīgi vērtētos teritorijas plānojuma grozījumus

Pēcpusdiena

Vasaras mēnešos iecerēts veikt vairāku spēlfilmu filmēšanu

Policija iepazīstina ar pētījumu par ceļu satiksmes negadījumu riska faktoriem

Policija: Smagus ceļa satiksmes negadījumus visbiežāk izraisa «Audi»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Smagus ceļa satiksmes negadījumus visbiežāk izraisa ar „Audi” markas automašīnām,  to Valsts policija noskaidrojusi pētījuma ietvaros par ceļu satiksmes negadījumu riska faktoriem. 

Prevencijas vadības nodaļas priekšnieks Andis Rinkevics medijiem pastāstīja, ka lielāko īpatsvaru smago autoavāriju - 21,3% - izraisīja tieši “Audi” autovadītāji, kuri “izvirzījušies priekšā ar lielāko risku, lai gan bija ierasts uzskatīt, ka tie ir BMW autovadītāji”.

Policijas pārstāvis Andis Rinkevics: Par smago avāriju statistiku
00:00 / 00:41
Lejuplādēt

Policija arī mēģināja pēc statistikas iezīmēt vidējo šāda “Audi” autovadītāja portretu un izrādījās, ka 81% gadījumu automašīna bija vecāka par 20 gadiem, gandrīz pusē gadījumu to vadīja jauni cilvēki vecumā līdz 29 gadiem, un 21% gadījumu autobraucēji bija reibumā.

Rinkevics Latvijas Radio raidījumā "Pēcpusdiena" sacīja, ka negaidīts atzinums pētījumā bijis fakts, ka paši autovadītāji atzinuši, ka avārijās parasti tieši viņi visbiežāk ir vainīgi. Mazāk tiek vainota satiksmes infrastruktūra un laika apstākļi. Tāpat negaidīti un savdabīgi bijuši secinājumi, ka visvairāk avāriju notiek labos apstākļos, kad asfalts ir sauss un tīrs, kā arī fakts, ka sliktos laika apstākļos lielāka iespēja iekļūt smagās avārijās ir autovadītājiem, kas savu auto vadītprasmi vērtē kā labu vai ļoti labu.

Savukārt attiecībā uz gājējiem Rinkevics pauda, ka pretēji plaši pieņemtajam uzskatam, ka gājēji visvairāk cieš ceļu negadījumos uz ceļiem vai šosejām, ejot gar to malu, secināts, ka vairāk traumu tiek gūts pilsētās. Turklāt tipiski, ka lielākā daļa cietušo ir vecumā virs 65 gadiem un vīrieši.

Latvijas Apdrošinātāju asociācijas vadītājs Jānis Abāšins, komentējot pētījumu, sacīja, ka šogad īpaši varētu pieaugt avāriju skaits, kuros iesaistīti meža dzīvnieki. To skaits ir pieaudzis līdz ar maigajiem ziemas apstākļiem.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti