Dienas ziņas

Uzmanību, ceļu remonts!

Dienas ziņas

J.Lūša balvas izcīņa šķēpmešanā

Cēsīs notiek Baltijas motoparaplānu čempionāts

Piloti Cēsīs sacenšas motoparaplānu vadīšanā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Lai noskaidrotu ātrākos un precīzākos motoparaplānu pilotus, Cēsīs sācies 6.Baltijas atklātais čempionāts. Pilotu sniegumu gaisā var vērot gan Cēsu lidlaukā, gan tuvējā apkārtnē. Sacensībās piedalās Latvijas, Lietuvas un Igaunijas sportisti, un otro reizi čempionāts notiek Latvijā. 

Pēc neilgas iesildīšanās un tehnikas pārbaudes pirmie motoparaplanieristu lidojumi sākas septiņos no rīta. Dienas rīta un vakara stundas tiek veltītas zemajiem lidojumiem jeb slalomam, kad uz precizitāti un laiku, ievērojot noteiktu augstumu, pilotiem jāaplido Cēsu lidlaukā izliktie piloni.

Ar katru nākamo uzdevuma reizi to skaits palielinās, sākot no diviem līdz pat pieciem. Šoreiz gan, ņemot vērā, ka dalībnieku vidū ir sacensību debitanti, pilonu maksimālais skaits nepārsniedz trīs.

“Pirmo uzdevumu izpildīju ļoti labi, bet otrajā nedaudz kļūdījos. Nosēšanās mērķim palidoju garām dažus metrus, bet šī jau ir tikai pirmā sacensību diena un pirmie uzdevumi. Viss vēl priekšā,” stāsta motoparaplanierists Mants Sakaitis no Lietuvas. 

Baltijas atklātais motoparaplānu čempionāts ilgst trīs dienas, kuru laikā pilotiem jāveic vēl arī citi veiklības lidojumi. Pa dienu, kad ir lielāks vējš, gaisā jāorientējas arī pēc kartes jau mazliet plašākā apkārtnē un lielākā augstumā, sasniedzot kontrolpunktus. Tāpat uzdevumi saistīti ar degvielas ekonomiju un ir arī sporta disciplīnas uz zemes.

“Šogad piedalos vairāk treniņa un sporta pēc nevis, lai cīnītos par rezultātu,” skaidro motoparaplanierists Atis Garklāvs no Cēsīm.

Ņemot vērā, ka motoplanierisms visā pasaulē ir vēl salīdzinoši jauns sporta veids, arī Baltijas valstīs tā nianses vēl tikai tiek apgūtas. Spēcīgāki tajā ir lietuvieši, kam seko igauņi. Atšķirībā no kaimiņvalstu pilotiem, kas jau piedalījušies arī pasaules līmeņa sacensībās, Latvijas motoparaplanieristiem šis ceļš vēl ejams. Un šādas sava mēroga sacensības tam ir lielisks treniņš.

“Tā ir fenomenāla pieredze viņiem, un ikviens uzdevums, kas ir izlikts sacensībās, ir ar domu, lai attīstītu tādas prasmes, kas pilotam reālā dzīvē, lidojot pašam, var noderēt. Tā ir tāda kā treniņnometne, pieredzes gūšana un noteikti nevajag baidīties no vārda sacensības,” uzskata Baltijas valstu motoparaplanieru sacensību direktore Inese Šubēvica.

Lai gan no Latvijas pilotiem, izņemot paraplanieristus, kas lido bez motora, neviens vēl nav startējis pasaulē, arī Eiropā nē, tomēr ar ko lepoties šajā sporta veidā ir.

Šonedēļ motoparaplaniera pilots Artis Treikmanis no Cēsīm, uzlidojot teju piecu kilometru augstumā, uzstādījis jaunu Latvijas augstuma rekordu, kas iesniegts arī apstiprināšanai Latvijas Paraplanierisma federācijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti