Parīzē izmēģina trokšņa radaru cīņai pret pārāk skaļiem motocikliem un auto

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Francijas galvaspilsētā Parīzē sācies eksperiments, lai izmēģinātu trokšņa radarus, ar kuru palīdzību būs iespējams vērsties pret pārāk skaļiem motocikliem un automašīnām.

Pie ielas apgaismojuma staba piestiprinātais radars var izmērīt garām braucošo transportlīdzekļu radīto troksni, kā arī fiksēt to reģistrācijas numuru, lai būtu iespējams izrakstīt sodu par pārmērīgu trokšņošanu.

Parīzes pašvaldības pārstāvji norāda, ka tas ir sabiedrības veselības jautājums, jo agresīvi motociklisti nereti terorizē sabiedrību, ar vienu skaļu motociklu nakts vidū iespējams pamodināt līdz pat 10 000 cilvēku.

Trokšņa radars darbosies līdzīgi kā ātruma mērīšanas radari, kas tiek izmantoti, lai fiksētu pārkāpumus un izrakstītu sodus.

Šogad notiks sistēmas izmēģināšana, bet sodu izrakstīšana varētu sākties 2023. gada sākumā, ziņo “Reuters”. Paredzams, ka sods par pārmērīga trokšņa radīšanu varētu būt līdz 135 eiro.

Pētījumi rāda, ka Parīze ir viena no Eiropas skaļākajām pilsētām, vairāk nekā 5,5 miljoniem cilvēku nākas sadzīvot ar ielas troksni, kura skaļums pārsniedz 55 decibelus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti