Oslo plāno aizliegt privāto automašīnu satiksmi pilsētas centrā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem un 7 mēnešiem.

Oslo jaunā kreisi noskaņotā mērija pirmdien paziņoja, ka līdz 2019.gadam vēlas panākt privāto vieglo automašīnu izmantošanas aizliegumu Norvēģijas galvaspilsētas centrā, īstenojot plānu samazināt siltumnīcas efektu izraisošo gāzu izmešus.

Darba partija un tās sabiedrotie Sociālistiskā kreisā partija un Zaļā partija, kas uzvarēja 14.septembrī notikušajās Norvēģijas galvaspilsētas pašvaldības vēlēšanās, prezentēja savu platformu, kas orientēta uz vidi un cīņu pret klimata izmaiņām.

Programma paredz aizliegt izmantot privātās automašīnas Oslo centrā, kur, kā vēstīja laikraksts "Verdans Gang", dzīvo vien apmēram tūkstoš cilvēku, bet 90 tūkstoši cilvēku tur strādā.

Jaunā Oslo mērija nesniedza detalizētāku izklāstu, kā plāno īstenot šo nodomu.

Tomēr ierosinājums ir izraisījis bažas vietējo uzņēmēju vidū, kas norādīja, ka plānotajā zonā bez automašīnām atrodas 11 no 57 pilsētas iepirkšanās centriem.

Automašīnu aizliegums ir daļa no plāna līdz 2020.gadam siltumnīcas efektu izraisošo gāzu izmešu daudzumu samazināt par 50% salīdzinājumā ar 1990.gada līmeni.

Atbilstoši jaunās pašvaldības plāniem pašvaldības pensiju fondiem būs jāpārdod ar fosilajiem kurināmajiem saistīto uzņēmumu akcijas. Iecerēts arī izbūvēt vairāk velosipēdu ceļu, subsidēt elektrisko velosipēdu iegādi un samazināt automašīnu satiksmi visā pilsētā par 20% līdz 2019.gadam un par 30% līdz 2030.gadam.

"2030.gadā joprojām būs cilvēki, kas brauc ar automašīnām, bet izmešiem ir jābūt nullei," preses konferencē teica Zaļās partijas biedre Lana Marīe Ngiena-Bera.

Norvēģijas plašsaziņas līdzekļi vēstīja, ka lielā mērā ceremoniālo pilsētas mēra amatu ieņems Marianne Borgena no Sociālistiskās kreisās partijas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti