Panorāma

Zemnieku savienība sanāk uz kongresu

Panorāma

Amerikāņu pilots

Tehniskā apskate nepasargā no tūlītēja remonta

Neilgi pēc CSDD tehniskās apskates atklāj nopietnu auto defektu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Lietota auto pirkums, kam tajā pašā dienā dota atļauja gadu piedalīties satiksmē, izrādās, nepasargā jauno īpašnieku no servisa apmeklējuma teju nākamajā dienā. Nejauši vai apzināti tehniskās apskates inspektoriem garām var paslīdēt arī defekti, kas principā liegtu mašīnai iziet apskati.

Šonedēļ LTV raidījumā “Panorāma” vērsās kāds skatītājs, “BBXmotorsports” vadītājs Uno Gulbis, kurš bija neizpratnē par tehniskās apskates kvalitāti. “Ir šāda stūres pirksta brīvkustība, kas nu nekādi nevarēja rasties dažās dienās pēc tehniskās apskates,” secina Gulbis.

Šī problēma nedēļu pēc apskates konstatēta nedaudz virs divpadsmit gadiem vecam “Volvo”, kuru īpašnieks noskatīja auto placī un kam pirkšanas dienā kopā ar  pārdevēju  izieta tehniskā  apskate Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) Ogres nodaļā. Uzreiz saņemta  atļauja piedalīties satiksme līdz nākamā gada aprīļa beigām.

Sākot braukt ar  jauniegādāto spēkratu, pēc dažam dienām jaunais īpašnieks izdzirdējis klaudzienus piekarē. Viņš vērsās auto servisā.

Savukārt par situāciju, kad kāds inspektors palaidis garām būtisku defektu, auto īpašnieks informēja CSDD. "Man atbildēja, ka varu vērsties konkrētajā nodaļā. Norādīju, ka tā jau nav  gluži mūsu problēma, man atbildēja - tāda ir viņu atbilde, lai vēršos ar iesniegumu kā jebkurā iestādē,” stāsta auto īpašnieks.

Situācijas skaidrošanā iesaistoties “Panorāmai”, CSDD izrādīja lielāku pretimnākšanu. Automašīna atkārtoti tika pārbaudīta  Rīgas nodaļas apskates centrā Antenas ielā, un tur apstiprinās servisā atklātā diagnoze.

Mašīna varētu pretendēt vienīgi uz tā dēvēto slimības lapu. “Ar šādu šarnīru var braukt mēnesi, varbūt ilgāk, bet to darīt nevajadzētu,” saka “Auteko&TUV”maiņas vecākais Ģirts Ulpe.

Apskatē Ogrē šim defektam piešķirts vieninieks. Ir arī versijas, kāpēc tā. “Mēs nezinām, kā tas ir ticis ekspluatēts, varbūt bija ierūsējis, un, sākot braukt pa mūsu ceļiem, tas nodilums palielinājies straujāk,” norāda CSDD pārstāvis Aldis Adiņš.

Pārbaudīt, kā rīkojies kontrolieris, nevar: darbības zem auto netiek filmētas un, pat filmējot, šarnīra stāvokli tās neparādītu. Lietotu mašīnu iegādi bieži salīdzina ar loteriju, un arī svaiga tehniskā apskate īpaši nepalielina izredzes būt izlozes vinnētājam,  pievilt  var arī   apskatē kontrolētie mezgli. Pēc speciālistu atzinuma, palīdzēt  varētu vien  noskatītā auto pamatīga diagnostika. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti