Rīta Panorāma

Intervija ar Laumu Skridi

Rīta Panorāma

Telefonintervija ar Annu Kononovu

Uzmanies, motociklisti jau ir ielās!

Nedēļas nogalē oficiāli atklās motosezonu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Latvijā nedēļas beigās, 30. aprīlī, ar vērienīgu motociklistu braucienu pa Rīgu oficiāli tiks atklāta motosezona. Tiesa, iestājoties siltajam laikam, motobraucēji uz ielām manāmi jau tagad. Tas nozīmē, ka uz ceļa uzmanīgākiem vajadzētu būt gan autovadītājiem, gan pašiem motociklistiem.

Siltais laiks mudina arvien vairāk cilvēku pārsēsties uz saviem divu riteņu dzelzs rumakiem. Tomēr motociklistiem pirms došanās ielās ir vērts atsvaidzināt pa ziemu nedaudz ierūsējušās iemaņas un būt īpaši piesardzīgiem.

"Tās braukšanas zināšanas pa ziemu ir aizmirsušās. Degsme soļo pa priekšu meistarībai lieliem soļiem. Otrs - asfalts vēl nav sasilis, līdz ar to tas ir slidens un ir jāuzmanās. Netīras ielas, vēl nav satīrītas. Kamēr to visu satīrīs, savāks, paies kāds brītiņš," klāsta instruktors Uģis Spēlmanis.

Vislabākais - aizbraukt uz kādu mācību laukumu, izkustināt savus kaulus un iekustināt motociklu.

Autovadītājiem der atcerēties, ka divriteņu transportlīdzekļiem ir tādas pašas tiesības atrasties uz ceļa, kā automašīnām. Ziema ir pagājusi, un motocikli atkal ir ielās. Ceļu satiksmes noteikumi tiem atļauj braukt starp joslām, tādējādi krustojumos un sastrēgumos apsteidzot automašīnas.

Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta Panorāma" atzina, ka par iespēju aizliegt motobraucējiem pārvietoties starp stāvošām automašīnām var diskutēt, taču pirms tam būtu nepieciešama rūpīga analīze par to, cik daudz ceļu satiksmes negadījumi notiek šādu manevru laikā. Krapsis piebilda, ka nebūtu labi kaut ko aizliegt, balstoties uz emocijām.

"Vai autovadītāji pamanījuši? It kā jau skatās, jūt, kas pamazām sāk dot ceļu, paskatās divreiz, bet paies laiciņš, kamēr pieradīs atkal," teica ​motociklists Artūrs. "Brīžiem ir tā, ka varbūt neredz, un tad ir jāizlien mazliet uz malu, lai tevi ieraudzītu. Varbūt jāierūcina mocis vairāk," piebilda motocikliste Sandra.

"Jā, nereti motociklistiem, tāpat kā autovadītājiem, pārmet pārāk ātru un agresīvu uzvedību uz ceļa, bet jāatceras, ka neviens no viņiem neizbrauc uz ceļa, lai nosistos," norādīja Latvijas Motoklubu asociācijas pārstāvis Arnis Blodons. ''Galvenais uzdevums ir atcerēties to, ka tevi neviens neredz. Brauc ar šo sajūtu, un ar tevi nelaimes gadījumi faktiski nenotiks. Visa nelaime notiek tanī brīdī – skaties, kā es māku. Pie šiem vārdiem notiek vislielākās ziepes.''

30. aprīlī visi interesenti laipni aicināti piedalīties motosezonas atklāšanā, tajā varētu pulcēties ap 5000 motobraucēju no Latvijas un ārvalstīm.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti