Motobraucējiem atgādina par drošību un nepieciešamību mācīties «pareizi krist»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Motociklistu vasara sākusies ne tikai uz Latvijas lielceļiem, bet arī Rīgas Austrumu slimnīcas operāciju zālēs. Pēc sadursmes ar automašīnu un nobraucot no ceļa, nedēļas nogalē cietuši vairāki motociklu un mopēdu vadītāji. Lai gan automašīnu izraisīto avāriju skaitliski ir vairāk, motobraucēji avarējot cieš daudz smagāk. Tādēļ instruktori viņiem māca ne tikai braukt, bet arī pareizi krist.  

Sezona ir atklāta un arī klīnikā Gaiļezers jau ievesti pirmie motobraucēji. Lai gan skaitliski mazāk nekā autobraucēji, diemžēl traumu smagumu ziņā viņi autobraucējiem aiziet garām, kā nereti arī uz ceļa. Tieši motobraucēji vissmagāk traumē kaklu un galvu.

“Ja bojāts kakls, prognozējama ilgstoša invaliditāte, iespējama paralīze,” saka neiroķirurgs Stefans Rjabcevs.

Ārsts ir pārliecināts, ka sēsties pie motocikla stūres drīkst tikai aizsargapģērbā un autovadītājiem vasarās jābūt vēl uzmanīgākiem.

“Tā situācija mainās pa sekundi, autovadītājiem jābūt īpaši uzmanīgiem,” atgādina ārsts.

 1. Motoskolas instruktors Uģis Spēlmanis aizstāv motobraucējus un atgādina, ka pārsvarā tie paši autobraucēji jau viņi vien ir. Ziemā viņi brauc ar auto, bet pavasarī  pārsēžoties uz motocikla, daudzi tiešām vairs nejūt ātrumu. Motoskolā viņš māca, ka krītot motocikls jālaiž vaļā, par spīti tam, cik daudz stundu ziemā ir pavadīts, to krāsojot, pulējot un spodrinot.

 “Daudz traumu, ja krīt un vēl turas pie motocikliem, īpaši, ja tie ir lieli un smagi un motocikli, [kritiena gadījumā] jo tālāk esam no motocikla, jo pasargātāki, ,” atgādina instruktors.

Savukārt policija brīdina, ka tuvākajā laikā sekos īpaši reidi, kuru uzmanība tiks pievērsta tieši ātrajiem motobraucējiem.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti