Rīta Panorāma

Laika ziņas

Rīta Panorāma

Telefonintervija ar Rihardu Kozlovski

Latvijā ievieš jaunas ceļa zīmes

Latvijā ievieš jaunu ceļa zīmi - apdzīvotas vietas sākums

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

No šā gada 1. janvāra Latvijā tiek ieviestas jaunas ceļa zīmes, kas informē par apdzīvotas vietas sākumu. Daļai autovadītāju tas var radīt apjukumu. 

Ceļa zīmes ar melniem tornīšiem uz balta fona turpmāko gadu laikā tiks uzstādītas visā Latvijas teritorijā. Šī zīme nozīmē, ka jābrauc ar ātrumu 50 kilometri stundā.

Jaunās izmaiņas var mulsināt daļu autovadītāju. Līdz šim bija ierasts, ka uz balta fona uzrakstīts apdzīvotās vietas nosaukums nozīmēja ātruma samazināšanu, bet uz zila fona – joprojām atļauts braukt ar 90 kilometriem stundā.

No 2016.gada viss mainīsies. "Zilajai zīmei ir tikai informējoša nozīme, lai vadītājs zinātu, kurā vietā viņš atrodas, savukārt baltā zīme nozīmē to vietu, no kuras sākoties, ir jāievēro tie noteikumi, kas ir spēkā apdzīvotās vietās," skaidro  Ceļu satiksmes drošības dienesta (CSDD)  Kvalifikācijas daļas priekšnieks Juris Teteris. "Uzstādīšanas varianti var būt dažādi. Ir iespējams variants, kad zilā zīme ir uz viena staba ar balto jauno zīmi."

Iespējams ir arī variants, kad redzama tikai zilā zīme, bet, piemēram, kilometru tālāk viena pati zīme ar tornīšiem. Un tikai aiz šīs tornīšu zīmes ir jāsamazina braukšanas ātrums.

Jaunās ceļa zīmes Latvijā parādīsies pamazām daudzu gadu garumā. "Zīmes tiek mainītas pakāpeniski, tām nolietojoties vai arī veicot būvdarbus, vai kādu citu objektīvu iemeslu dēļ," Latvijas Televīzijai pavēstīja VAS “Latvijas Valsts ceļi” pārstāve Anna Kononova.

Šīs ceļa zīmes “Apdzīvota vieta” uzstāda vai nu pašvaldība vai nu ''Latvijas Valsts ceļi'' atkarībā no tā, uz kā zemes ceļa zīme atrodas. Piemēram, Rīgā visas ceļa zīmes atrodas pašvaldības teritorijā. 

Vecajām zīmēm garantijas laiks ir pieci gadi, bet pieredze rāda, ka tās ir kvalitatīvas krietni ilgāku laiku, tādēļ pāreja uz jaunajām tornīšu zīmēm nebūs ātrs process. "Pašlaik bez ierobežojumiem paralēli var tikt lietotas abu veidu ceļa zīmes, kas apzīmē apdzīvotas vietas sākumu," piebilst CSDD pārstāvis Teteris.

Jaunās ceļa zīmes Latvijā ieviestas, jo šādā veidā apdzīvotas vietas apzīmē lielā daļā citu Eiropas valstu, skaidro Teteris: "Eiropā ir spēkā abas šī veida ceļa zīmes. Pētījumi liecina, ka vadītāji tomēr labāk uztver to ceļazīmi, kas ir ar tornīšiem. Tā ir pamanāmāka un labāk uztverama."

Tuvāko  trīs gadu laikā tiks nomainītas arī visas ceļa zīmes, kas apzīmē “Dzīvojamās zonas” sākumu vai beigas, lai tās vairāk līdzinātos kopīgiem Eiropas standartiem un nemulsinātu ārzemniekus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti