4. studija

Sirmgalvis pie stūres...

4. studija

Kāpēc "Rīgas satiksme" biļetes aicina iegādāties... slimnīcā?!

Kā jārāda pagrieziens: ko saka likums un ko - autobraucēju etiķete?

Kā jārāda pagrieziens: ko saka likums un ko - autobraucēju etiķete?

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Labāk lieku reizi parādīt pagriezienu, lai izvairītos no pārpratumiem, bet arī nevajadzētu pusstundu stāvēt sastrēgumā ar ieslēgtu pagriezienu, LTV raidījumam “4.studija” atzina drošības eksperts Oskars Irbītis.

Raidījums “4.studija” saņēma skatītājas jautājumu, vai Rīgā, Satekles ielā, griežoties pa kreisi, ir jārāda pagrieziens vai nav jārāda, jo no šīs joslas var veikt tikai manevru pa kreisi.

Drošības eksperts Oskars Irbītis skaidroja – “ja mēs veicam manevru, tad pagrieziens ir jārāda jebkurā gadījumā, labāk ir lieku reizi pagriezienu parādīt un izvairīties no pārpratumiem, nekā izdomāt - gan jau mani sapratīs, jo citur nekur jau nevar aizbraukt”.

Izņēmuma gadījums ir, ja tas var radīt kādus pārpratumus, proti, viens ceļš ir pa kreisi un otrs mazliet pa kreisi, tad, braucot mazliet pa kreisi, pagrieziena rādītāju var arī neslēgt.

Krustojumā Satekles ielā vienmēr veidojas automašīnu rinda, un daudzi pagrieziena rādītāju ieslēdz jau krietni pirms krustojuma, daudzi - pēdējā brīdī, daži neieslēdz vispār.

Irbītis skaidroja, ka “pagrieziena rādītājs ir jāieslēdz tieši pirms manevra, tajā brīdī, kad griež, tad arī slēdz, protams, ar nosacījumu, lai pārējie savlaicīgi var pamanīt”.

“Ja ir izveidojies sastrēgums, kurā autovadītāji stāv ilgstoši, tad nevajadzētu jau 100 metrus iepriekš mirkšķināt pusstundu un gaidīt ar ieslēgtu pagriezienu,” norādīja Irbītis.

Tiesa, ja ir divas joslas vienā virzienā, un, braucot pa kreiso joslu ir atļauts braukt gan taisni, gan griezties pa kreisi, tad ir tikai pieklājīgi ļoti savlaicīgi parādīt, ka griezīsies pa kreisi, lai aizmugurē braucošais autovadītājs varētu pārkārtoties uz labo joslu.

Vai pagrieziena rādītājs ir jārāda, braucot arī pa galveno ceļu, piemēram, Rīga, Aizsaules ielā?

Irbītis skaidroja, ka ir “jārāda pagrieziens, lai nerastos pārpratums, vai es gadījumā nebraucu taisni, tātad - neatkarīgi no tā, kura no brauktuvēm ir galvenais ceļš, ja es braucu taisni, es pagriezienu nerādu, toties, ja es arī griežos arī pa galveno ceļu, es vienalga rādu šo pagriezienu, lai citiem nerastos nekādu pārpratumu”.

Vai gaidot brīdi, kad var veikt manevru pa kreisi, ir nozīme tam, vai stūre ir sagriezta vai nav?

“Ir dzirdēts, ka riteņus nevajag izgriezt, ja nu gadījumā kāds ietriecas aizmugurē. Jāsaka uzreiz, ka tādi gadījumi ar izsišanu pretējā joslā pilsētas vidē ir ārkārtīgi reti,” atbildēja Irbītis.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti