Panorāma

Panorāma

Panorāma

ASV viceprezidents Maiks Penss viesojas Polijā

Stingrākas prasības braukšanas eksāmenā

Ievieš stingrākas prasības braukšanas eksāmenā autovadītāja apliecības iegūšanai

Papildu stress eksāmenā, bet drošāk uz ceļa jau pēc autovadītāja apliecības iegūšanas. Ar šādu domu vairākas tā dēvētās “figūras”, ko līdz šim eksaminējamie izpildīja atsevišķā laukumā bez citu satiksmes dalībnieku klātbūtnes, turpmāk būs jāspēj izbraukt reālos ceļu satiksmes apstākļos.

Jau no septembra ārpus mācību laukuma būs jāpierāda spēja izbraukt estakādi jeb sākt braukšanu slīpumā, kā arī uz šaura ceļa apgriezt automašīnu braukšanai pretējā virzienā. Šajā figūrā, līdzīgi kā demonstrējot spēju auto iebraukt garāžā vai novietot ceļmalas stāvvietā, līdz šim vienīgie šķēršļi ir bijuši brīdinājuma stabiņi. Turpmāk eksāmens būs tuvāks reālajai dzīvei.

Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) Kvalifikācijas departamenta vadītājs Juris Teteris uzsver, ka cilvēks, kurš nokārtojis eksāmenu CSDD eksāmena laukumā un riskējis tikai ar stabiņiem, kam nekas slikts nenotiek, jau nākamajā dienā piedalīsies ceļu satiksmē ar savu vadītāja apliecību un vairs nevarēs saskatīt stabiņus spogulī.

"Tur jau tā nelaime, ka bieži vien autoskolas instruktori un arī paši apmācāmie izvēlas mazāk sāpīgu un vieglāku veidu un orientējas pēc stabiņiem – sagriežam nedaudz stūri, tad ieraugām aizmugurē spogulī to elementu, stūri atkal griežam uz otru pusi, neaizdomājoties par šīs figūras nepieciešamību," teica Teteris.

CSDD neizslēdz, ka turpmāk uz reālu braukšanas vidi varētu tikt pārnestas arī citas figūras. 
 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Motori
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti