«Dzintara apļa» sezona noslēgusies ar ceļojošo kausu sadalīšanu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem un 9 mēnešiem.

14.septembrī Biķernieku trasē risinājās vēsturisko spēkratu autošosejas sacensību seriāla "Dzintara aplis" noslēdzošais, septītais posms. Sacensībās piedalījās 90 sportisti, pārspējot iepriekšējo posmu rādītājus, informēja biedrība "Streetbasket". 

Divos braucienos "Dzintara aplis 2014" dalībnieki startēja "VAZ", "Volga" un "Formula" klasēs.  Vienlaikus Biķernieku trasē risinājās sacensības arī  "Žiguļu Kauss" 8.posmā, Latvijas čempionāta posms "Nacionālajā" klasē, "Volgu" klasē un "Challenge" ieskaitē.

"Ir aizvadīti septiņi "Dzintara apļa" posmi. Četri no tiem pie mums, trīs – Pērnavā. Sacensībām piedalās arvien vairāk dalībnieku, arī skatītāju skaits ir audzis. Tas nozīmē, ka esam kļuvuši interesanti, ne tikai sportistiem, bet arī apmeklētājiem. Paldies visiem dalībniekiem par šo aizraujošo un pilnvērtīgo sezonu," uz sezonu atskatījās Biķernieku kompleksās sporta bāzes (BKSB) direktors Normunds Lagzdiņš.

Sacensībās tika noskaidroti septītā posma uzvarētāji, kur "Volga" klasē startēja 16 dalībnieki, "VAZ" klasē 23 sportisti un 14 "formulas" ieskaitē. "VAZ 1300" klasē pirmo vietu izcīnīja Aivars Laipnieks, iegūstot arī ceļojošo kausu otro gadu pēc kārtas. Otrajā un trešajā vietā palika Mārtiņš Lagzdiņš un Matīss Mežāks. "VAZ 1600" klasē pārliecinošu līderpozīciju saglabāja Pēteris Laipnieks, izcīnot ceļojošo kausu trešo gadu pēc kārtas. Otrajā vietā palika Kristaps Ābols, trešajā - Adoms Petrovs. "Volga" klasē uzvaru izcīnīja Antons Dolgopolovs, otrais Ainārs Šēnfelds, bet trešais Ivars Janeks. "Formulas" ieskaites dalībnieki startēja "Formula Mondial" un "Formula Easter" klasēs. Pirmajā pārliecinošu uzvaru izcīnija Andris Griķis, atstājot aiz sevis igauņu braucēju Taivo Ninnas. Trijnieku noslēdza Ingus Zirnītis. Otrajā klasē pirmās divas vietas igauņiem, trešajā - Indulis Rukuts.

"Šo posmu aizvadījām ar rekordlielu dalībnieku un apmeklētāju skaitu. Patīkami redzēt, ka arvien vairāk piedalās sportisti no Lietuvas. Ja sākumā tie bija divi, trīs, tad šajā posmā jau seši dalībnieki. Tagad neliela atelpa un sāksim darbu  pie 2015.gada sezonas, kura paredzēta arī septiņos posmos," par aizvadītājam sacensībām saka BKSB direktors Lagzdiņš.

Otro reizi "Dzintara apļa" ietvaros, Biķernieku trasē startēja "Žiguļa kauss" dalībnieki "Satelītklases" ieskaitē, kuri aizvadīja sacensību 8.posmu ar 21 dalībnieku. Uzvaru šajā posmā izcīnīja Kristaps Grunte, otrais Rimants Freimanis un trešais – Dainius Petrulis no Lietuvas.

Vienlaikus risinājās sacensības "Challenge" un "Nacionālās" klases ieskaitēs, kurā startēja 16 dalībnieki. Nacionālajā klasē uzvaras laurus plūca Igors Zubkovs, atstājot aiz sevis Krievijas pārstāvi  Dmitriju Savatevu. Trešo vietu ieguva Ruslans Rilcins. Savukārt "Challenge" ieskaitē uzvaras izcīnīja Jānis Ciekals, Kristaps Mietulis un Artjoms Koclamazašvili.

Vēsturisko automobiļu sacensības organizē BKSB un Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) sadarbībā ar biedrību "Latvijas antīko automobiļu klubs", Rīgas Motormuzeju un "Ghetto Family". 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti