Automašīnu bezmaksas pārbaudēs vērtēs drošības sistēmas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem un 8 mēnešiem.

Dažādās Latvijas pilsētās no 2014.gada 14.līdz 28.oktobrim "Drošas Braukšanas Skola" (DBS) sadarbībā ar autoservisu tīklu "Bosch Car Service" un "Ceļu Satiksmes Drošības direkciju" (CSDD) veiks bezmaksas automobiļu pārbaudi, kurā autovadītājiem būs iespēja noskaidrot vai viņu automašīnām pilnvērtīgi darbojas drošības sistēmas un elektroapgāde. 

Akcijas laikā automašīnām tiks pārbaudīti tie mezgli un sistēmas, kuras parasti nav iespējams pārbaudīt ikgadējās tehniskās apskates laikā.

Automašīnu īpašnieki varēs uzzināt, vai viņu automašīnām strādā visas drošības sistēmas, par kuru korektu darbību ir grūti spriest bez diagnostikas iekārtām.

Lai taupītu autovadītāju laiku un akcijas laikā spētu palīdzēt pēc iespējas vairāk autovadītājiem, katrai automašīnai tiks veikta viena pārbaužu programma. Autovadītājiem būs iespēja izvēlēties vai viņi grib pārbaudīt drošības sistēmas, kuru vidū ir bremžu pret bloķēšanas sistēma "ABS", stabilitātes kontrole "ESP", drošības gaisa spilveni un citas sistēmas, vai arī būtiskākos elektroapgādes mezglus, kuru vidū ir akumulators, starteris un ģenerators.

Neatkarīgi no izvēlētas pārbaudes, visām automašīnām paralēli tiks pārbaudīta lukturu darbība un to regulējums.


Akcijas automašīnu bezmaksas drošības sistēmu, elektroapgādes un lukturu pārbaudes notiks Rīgā, Jēkabpilī, Preiļos, Daugavpilī, Valmierā, Gulbenē, Dobelē, Talsos un Liepājā no 15. līdz 28.oktobrim.

Daudzi autovadītāji, kuru īpašumā ir vairākus gadus vecas automašīnas, kas sen nav pārbaudītas ar diagnostikas iekārtām, bieži nemaz nenojauš, ka viņu automašīnām nepilnvērtīgi darbojas drošības sistēmas vai elektroapgāde, uzskata akcijas organizatori. Pateicoties šādām pārbaudēm, autovadītāji ziemā var justies drošāk, jo būs pārliecināti, ka to automašīnas darbojas pilnvērtīgi, vai arī uzzinās kam jāpievērš uzmanība, dodoties uz servisu.

Katrs autovadītājs, kurš izmantos iespēju bez maksas pārbaudīt savu automašīnu, saņems dāvanu. Tiks izlozētas arī DBS ziemas braukšanas kursa dāvanu kartes.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti