Kultūras ziņas

Latviešu jaunieši Strasbūrā dzied par mieru

Kultūras ziņas

"Bleķa ainavas" Istabā

Liepājā atklāts Auto muzejs

Auto muzejs Liepājā tapis 15 smagu gadu laikā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Liepājā durvis vēris jauns muzejs. Par auto entuziastu privātajiem līdzekļiem 15 smagu gadu laikā izveidots Auto muzejs, kas iepazīstina ar auto vēsturi pēdējos simt gados. Ekspozīcija būšot mainīga, bet šobrīd muzejā ir aplūkojami 12 vēsturiski spēkrati un unikālas fotogrāfijas.

Auto muzeja ekspozīciju veido vairāki kravas auto, militārais spectransports, kā arī  dažādas sporta automašīnas. Ekspozīcijā esošie spēkrati ir ar mazu nobraukumu – aptuveni no 900 līdz 3000 km.

“Šodien tas it kā ir sākuma posms, bet līdz šim posmam ir noieti 15 smagi gadi, grūti. Un ir daudzi cilvēki iesaistījušies šajā posmā ar idejām, morālu atbalstu, padomiem. Mašīnas, vēsture ir vāktas pa Latviju – brauktas, remontētas, vestas. Tas viss ir laiks," stāsta ekspozīcijas “Auto muzejs Liepāja” kurators Jānis Vīcups.

Savu sporta bagiju, tautā saukto spindzeli, muzejam uz laiku piešķīris arī sporta kluba “Vecpils” pārstāvis Sandis Džeriņš. Kad tuvosies sacensības, bagijs tiks izņemts no ekspozīcijas.

“Esmu nobraucis ar viņu vienas sacīkstes – arī pašam diezgan jauna lieta priekš manis, jo līdz šim piedalījos tikai sacensībās ar salonauto. Tā kā nu – piemēram, informāciju par viņu varu teikt, ka līdz 100 km/h tas uzņem trīs sekundēs,” atklāj sporta kluba “Vecpils” pārstāvis Sandis Džeriņš.

Muzeja kurators Jānis Vīcups pieļauj, ka nākotnē  muzeja telpas varētu paplašināt. Vēl ir daudz auto, ko vietas trūkuma dēļ nav iespējamas izlikt muzeja apmeklētāju apskatei.

Nākamgad Liepājā plānots atvērt vēl vienu muzeju. Tas būs veltīts jūrniecības tēmai, un tā izveidei pašvaldība plāno piesaistīt Eiropas finansējumu.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti