Dienas ziņas

Vēlēt ir jāiet - saka simtgadniece

Dienas ziņas

Vērgalē mušu dēļ slēgts bērnudārzs

Ar "Latviju" pa Latviju

«Ar «Latviju» pa Latviju» jeb RAF mikroautobusiņi apceļo Latviju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem un 8 mēnešiem.

"Ar "Latviju" pa Latviju" - ar tādu saukli leģendārās "Rīgas autobusu fabrikas" jeb "RAF" mikrobusiņu karavāna dodas ceļā apkārt Latvijai, atzīmējot rūpnīcas 60. pastāvēšanas gadadienu. Savā tūrē aptuveni 800 kilometri tiek mēroti arī pa Latgali, piestājot lielākajās pilsētās. Lai gan rūpnīca pārstāja savu darbību 1998.gadā, ļoti daudziem ar šiem mikrobusiņiem saistās siltas atmiņas.

Kā ātrās palīdzības mašīnas, taksometri vai ērti transportlīdzekļi garāku vai īsāku ceļu mērošanai pagājušā gadsimta 70.-90. gados "RAF" mikroautobusiņi "Latvija" bija viena no pieprasītākajām mašīnām Padomju Savienībā. Pasaules apceļotājs Valdis Brants ar to pat vairakkārt mērojis ceļu apkārt pasaulei.

"Atcerējos iepriekšējo braucienu, kas bija 1977.gadā, kurā mums diezgan veiksmīgi izdevās aizbraukt līdz Vladivostokai. Principā es jau trīs reizes esmu bijis ar RAFiem Vladivostokā. Ja paskatās uz "Rafu" no attāluma, tad vērojamas daudzas nepilnības atšķirībā no Rietumu modeļiem. Kur beidzas borts un kur ir riteņi? Ārzemju modeļiem, kur beidzas borts, tur beidzas arī ritenis. Tas galvenokārt iespaido automobiļa vadāmību," skaidro pasaules apceļotājs Valdis Brants.

Šobrīd Latvijā varētu būt saglabājušās aptuveni 10 tādas mašīnas, kas ir atbilstošā tehniskā stāvoklī un spēj piedalīties satiksmes plūsmā.

Tomēr, ieraugot "RAF" mikroautobusiņu "Latvija" uz ceļiem, tiek vērsti ieinteresēti skati, un daudziem ataust atmiņā tā saucamie "vecie laiki".

"Latvijā, man liekas, nav tādas ģimenes, kuru nav skāris "Rafs" šādā nozīmē. Daudzi ir braukājuši kā pasažieri, daudzi ir paši braukājuši kā šoferi. Tagad, braucot iekšā Daugavpilī, katrs otrs autobuss mums pīpināja. Tā kā "čau" teica. Ir interese. Tagad ir ļoti daudz entuziastu, kas kaut ko atjauno un parādās kāds stimuls, parādās kāda interese un katram trešajam mājās stāv. Ar katru gadu šo cienītāju kļūst aizvien vairāk. Es neteiktu, ka tas ir lēti, bet neteiktu, ka tas būtu dārgāk kā uzturēt "Golfiņu". Vairāk ir jautājums, lai auto tiktu uzturēts autentisks. Tā ir tā lieta," pastāstīja "PARUS studio" producents Dmitrijs Ščegoļevs.

Sastaptais rēzeknietis Pjotrs atzīst, ka pats ar to kādreiz braucis un tāpēc arī pienācis klāt ieraudzītajiem rafiņiem.

Tūrē pa Latgali tiek mēroti aptuveni 800 kilometri, nākamā pietura "RAF" busiņiem būs Gulbenē. Visiem interesentiem ir iespēja tuvumā apskatīt mašīnas, kā arī iepazīt tās, noskatoties filmu par "RAF" vēsturi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti