Garāžas sarunas

Pamatprincipi sākoties moto sezonai

Garāžas sarunas

Ar kādiem automobiļiem brauc prinči, hercogi un karaļi?

Kā tikt pie autovadītāja apliecības?

Ar kādiem izaicinājumiem šobrīd saskaras topošie autovadītāji?

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Topošajiem B kategorijas transportlīdzekļu vadītājiem, kuri apmācības uzsāka līdz  Ziemassvētkiem, bet pirmās medicīniskās palīdzības kursus atlika uz vēlāku laiku, šobrīd jāgaida rindā, lai tos apgūtu, jo, ievērojot valstī noteiktos ierobežojumus, tie notiek viens pret vienu ar pasniedzēju, Latvijas Radio 2 raidījumā “Garāžas sarunas” pastāstīja autoskolas “Vanags” vadītājs Dainis Uzuliņš. Tas arī sadārdzinājis šo kursu izmaksas. 

Tie, kuri līdz Ziemassvētkiem uzsāka B kategorijas transportlīdzekļu teorijas apguvi un paspēja apgūt pirmās palīdzības kursus, kopš 15. marta var piedalīties praktiskās auto vadīšanas nodarbībās. Jau no 1. marta praktiskās apmācības varēja atsākt C, D un E kategoriju vadītāji. “Tas saistīts ar to, ka tautsaimniecībai ir nepieciešami papildspēki – gan maršrutos [satiksmes – aut.], gan kravu pārvadājumos un pārējās lietās,” skaidroja Dainis.

Tie, kuri vēl nav sākuši apmācības, lai iegūtu vadītāja tiesības, to šobrīd var darīt. Teorijas apguve joprojām notiek attālināti.

“Vienalga, kaut vai tu dzīvo Zilupē, tu vari iziet kursus. Nav jābrauc nekur,” ieguvumu nosauca Uzuliņš. Pagaidām nav zināms, kad viņi varēs uzsākt braukšanas apmācības, turklāt garās rindas dēļ šobrīd arī nevar apgūt pirmo palīdzību, izņemot tautsaimniecībai nepieciešamo kategoriju transportlīdzekļu vadītājus.

Pasniedzējs atzina, ka teorijas apguve tiešsaistē mazliet apgrūtina procesu, jo topošie autovadītāji ir neaktīvi, neuzdod jautājumus par to, kas ir neskaidrs. Kā arī traucē tas, ka nav acu kontakta. Viņš ieteica, neskatoties uz to, ka teorijas apguve tiek organizēta attālināti, būt aktīviem un interesēties par to, kas nav skaidrs, tad arī būs vieglāk nokārtot eksāmenu: “Ja mēs nezināmās lietas palaižam garām teorētiskajās nodarbībās, tad mēs divtik maksājam braukšanas nodarbībās, jo tad instruktors skaidro ceļu satiksmes noteikumus, bet viņš varētu to nedarīt. Viņš varētu skaidrot, kā to pielietot dabā, nevis kādi ir noteikumi, kurus tev vajadzēja iemācīties klasē, bet kurus tu vienkārši nogulēji.”

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti