4. studija

Kā rīkoties, ja uzņēmums, no kura iegādātas durvis, par pircēju vairs neliekas zinis?

4. studija

Vai zinājāt, ka vieni no pavasarī visagrāk ziedošajiem savvaļas augiem ir lazdas?

Kādi noteikumi no 1. aprīļa būs jāievēro skrejriteņu īpašniekiem?

Jaudīgākus elektroskrejriteņus no 1. aprīļa nebūs iespējams reģistrēt; tiem būs liegts piedalīties ceļu satiksmē

Jau pēc aptuveni divām nedēļām, 1. aprīlī, stāsies spēkā jauni noteikumi – visiem elektroskrejriteņiem būs jābūt reģistrētiem Ceļu satiksmes drošības direkcijā (CSDD). Procedūra nav ilga, maksā nepilnus 10 eiro un rezultātā – skrejritenim savs numurs. Taču kāda "4. studijas" skatītāja Dace norādīja – varēs piereģistrēt tikai tos, kuri attīsta ātrumu līdz 25 kilometriem stundā (km/h). Ko darīt, ja iegādāts jaudīgāks braucamais? Izrādās, ka šādus braucamos reģistrēt nebūs iespējams, līdz ar to ceļu satiksmē tie nevarēs piedalīties.

Pavasaris un saulainais laiks ir klāt, un kā sēnes pēc lietus uz ielām ir arvien vairāk elektroskrejriteņu, taču elektroskrejriteņu īpašniekiem ir jābūt gataviem izmaiņām, kas sāksies ar 1. aprīli. Tiesa gan, daudziem tas būs sāpīgs brīdis.

"4. studijas" skatītājs Artis raksta, ka viņš pirms gada iegādājies elektrisko skrejriteni, bet pēc jaunajiem CSDD noteikumiem, to nevarēs izmantot, jo tā ātrums pārsniedz 25km/h. "Vasaras sezonā laukos man bija ļoti izdevīgi ar to pārvietoties uz darbu.

Tirdzniecībā joprojām ir šādi skrejriteņi, ar kuriem var braukt ātrāk par 25 km/h,

bet vai ir alternatīva tos oficiāli reģistrēt?" vaicā Artis.

CSDD atgādināja, ka no 1.aprīļa stājas spēkā noteikumi, ka visiem elektroskrejriteņiem ir jābūt obligāti reģistrētiem, pretējā gadījumā tie nedrīkst piedalīties ceļu satiksmē.

Tiesībsargājošajām iestādēm no 1. aprīļa ir likumisks pamats kontrolēt elektroskrejriteņu kustību un aizliegt pārvietoties visiem elektroskrejriteņiem, kas nav reģistrēti. Un ar to daudziem sāksies problēmas, jo tos skrejriteņus, kas attīsta lielāku ātrumu par 25km/h, nav iespējams reģistrēt CSDD, tātad – braukt ar tiem nedrīkstēs.

"(..) Tie nav pēdējā gada noteikumi, un tie nav izveidoti tikai Latvijā, bet visā Eiropas Savienībā, ka ceļu satiksmē drīkst piedalīties elektroskrejriteņi, kuru maksimālais braukšanas ātrums ir 25 km/h," klāsta CSDD pārstāvis Mārtiņš Mālmeistars.

Jaudīgākus elektroskrejriteņus nebūs iespējams reģistrēt.

Pārvietoties ar skrejriteni ātrāk par 25 km/h nav atļauts jau vairākus gadus, bet pagājušā gada rudenī šie noteikumi ir nostiprināti likumdošanā.

Savdabīgi ir tas, ka likumā nav paredzēts sods par braukšanu ar nereģistrētu skrejriteni, taču policijas darbinieks var piemērot citus sodus, jo Ceļu satiksmes likumā ir definētas pazīmes katram transporta līdzeklim: ja skrejritenis brauc ātrāk par 25km/h, bet lēnāk par 45km/h, tad tas atbilst mopēdam, ja ātrāk par 45km/h, tad – motociklam.

Attiecīgie transporta līdzekļi ir jāaprīko atbilstoši likuma prasībām un atbilstoši jāreģistrē, jāpērk OCTA, un motociklam jāiziet tehniskā apskate. Ja tas nav izdarīts, tad par tāda transportlīdzekļa izmantošanu ceļu satiksmē, kas nav reģistrēts noteiktajā kārtībā, piemēro sodu no 55 līdz 140 eiro.

Papildus šim sodam var piemērot arī sodu par braukšanu bez OCTA polises un motociklu klases braucamrīkiem – arī sodu par braukšanu bez tehniskās apskates.

"Par to, cik elektroskrejriteņu ir Latvijā, CSDD nav šādas informācijas, jo līdz šim brīdim, tos pērkot un pārdodot, tie netika uzskaitīti un reģistrēti, bet būtībā aizvadītās nedēļas izskaņā Latvijā tika piereģistrēti nedaudz vairāk kā 900 elektroskrejriteņu, bet to skaits, tuvojoties 1. aprīlim, ar katru dienu aug un noteikti, ka katru dienu 50–60 elektroskrejriteņi tiek reģistrēti," saka Mālmeistars.

Reģistrāciju var veikt, dodoties uz Klientu apkalpošanas centru, kur speciālisti pārbaudīs un salīdzinās konkrēto modeli un izsniegs reģistrācijas uzlīmi; otrs veids ir – pašam "e-csdd" iesniegt visu informāciju par elektroskrejriteni, tad speciālists šo informāciju salīdzinās ar datubāzi un pēc divām dienām pa pastu tiks piegādāta reģistrācijas uzlīme.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti