Rīta Panorāma

Berlīnē sākas ikgadējais starptautiskais kinofestivāls

Rīta Panorāma

Intervija ar aizsardzības ministru Andri Sprūdu

Horvātijā veido pieminekli "Mersedesam"

Horvātijā veido pieminekli automašīnai «Mercedes 115»

Horvātijas dienvidos nelielajā Imotski pilsētā tiek veidots piemineklis automašīnai "Mercedes 115", ko dēvē par Mimiku. Tas ir atgādinājums par vēstures periodu, kad apgabala labklājību cēla cilvēki, kuri uz laiku bija devušies peļņā uz Rietumvāciju.

Vietējā autokluba prezidents Ivans Topičs Nota norādīja: "Mūsu emigranti bija pelnījuši kaut ko tādu. Patiesībā viņi bija pelnījuši daudz vairāk, jo viņi attīstīja šo reģionu, atvēra jaunas skolas, ieveda jauno, un mēs pateicamies viņiem ar šo pieminekli."

Piemineklis tiek veidots kā akmens "Mercedes", – ar "Mercedes 115" iedzīvotāji parasti atgriezās no peļņas Vācijā pagājušā gadsimta 70. gados. Šī mašīna kļuva par statusa un veiksmes simbolu, un vēl patlaban daudziem garāžā ir šis auto. 

Vietējā tēlnieku darbnīcā jau radītas mašīnas akmens detaļas, un tuvākajā laikā tās plānots savienot. Vietējie iedzīvotāji arī cer, ka skulptūra veicinās tūrismu. 

Tikmēr Imotski muzeja darbinieki atgādina, ka došanās peļņā uz ārzemēm nav tikai mūsdienu tendence, un ir liecības, ka jau mūsu ēras 3. gadsimtā cilvēki no šī apgabala devās strādāt uz toreizējo Ģermāniju – Romas impērijas provinci. Tomēr ir arī atšķirība, jo toreiz emigranti galvenokārt izvēlējās militāro karjeru.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti