Rīta Panorāma

Singapūrā pasniegtas "Earthshot" vides balvas

Rīta Panorāma

Brasas tilts atvērts visa veida satiksmei

Kā strādā Jūras spēku Krasta apsardzes dienests?

Visu redz un uzrauga – kā strādā Jūras spēku Krasta apsardzes dienests

Kāds vienmēr būs nomodā, dežurēs, uzraudzīs un nepieciešamības brīdī koordinēs palīdzības sniegšanu – tāda ir Jūras spēku Krasta apsardzes dienesta ikdiena, nodrošinot, lai jūrā viss būtu kārtībā. Kā strādā Jūras meklēšanas un glābšanas koordinācijas centrs?

Jūras spēku Krasta apsardzes dienests uzrauga, kontrolē un redz visu, kas notiek Latvijas teritoriālajos ūdeņos un vajadzības gadījumā sniedz palīdzību nelaimē nonākušajiem.

Krasta apsardzes dienesta priekšnieks Krists Kristlībs skaidroja: "Krasta apsardzei ir trīs galvenās funkcijas. Pirmā – meklēšanas, glābšanas funkcija. Otrā funkcija – mēs sekojam līdzi kuģošanas režīmam mūsu atbildības zonā un arī sekojam kuģiem, kas nāk uz mūsu ostām un iet prom no mūsu ostām. Un trešā mūsu atbildības zona ir naftas savākšanas spēja. Ja jūrā notiek piesārņojums, tad krasta apsardze būs tā, kas pirmā reaģēs un noorganizēs piesārņojuma savākšanas operāciju."

Savukārt Jūras meklēšanas un glābšanas koordinācijas centra priekšnieks Tālis Dzērve norādīja: "Šis centrs ir vieta, no kurienes tiek vadītas un koordinētas visas meklēšanas, glābšanas operācijas. Šajā ekrānā var redzēt visus kuģus, kas atrodas mūsu piekrastē."

Centrā tiek uzraudzīta kuģu kustība jūrā un pārbaudīta peldlīdzekļu identitāte, dokumentācija un maršruti.

Divreiz diennaktī koordinatora palīgs ar radio sakaru starpniecību informē jūrniekus Latvijas piekrastē un atbildības zonā par laikapstākļiem un gaidāmo laika prognozi.

Kuģi tiek brīdināti arī brīžos, ja notiek laika apstākļu pasliktināšanās, kā arī par negadījumiem. Krasta apsardzes dienests 24 stundas diennaktī ir tiešsaistes saziņā ar citiem glābšanas dienestiem.

Brīžos, kad notiek kāds negadījums, Krasta apsardzes dienesta darba apjoms būtiski pieaug. Šogad nācies steigties palīgā 16 kuģiem.

"Šogad lielākais gadījums bija ugunsgrēks uz kuģa Rīgas jūras līcī. Kuģa komanda pameta kuģi, un kuģis palika bez vadības. Bija nepieciešams šo kuģi droši nogādāt ostā, ko arī izdarīja piesaistītie velkoņi. Krasta apsardzes dienests ir neatņemama Nacionālo bruņoto spēku sastāvdaļa, kurā savus dienesta pienākumus veic valsts patrioti," norādīja Krasta apsardzes dienesta priekšnieks.

Viņš arī piebilda, ka 11. novembris viņam ir īpaša diena. "Mani vecvectēvi karoja un cīnījās Neatkarības karā. Tādā veidā es izrādu cieņu viņiem par viņu ieguldījumu Latvijas neatkarības nostiprināšanā. Es cenšos iet lāpu gājienos. Ļoti vienojošs un pacilājošs notikums," atzina Kristlībs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti