Zivis šogad Kuldīgā lidos 30.aprīlī

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Palu šovs “Lido zivis Kuldīgā”, ar kuru tradicionāli Kuldīgā tiek atklāta jaunā vasaras tūrisma sezona, notiks 30.aprīlī, lsm.lv pavēstīja Kuldīgas novada pašvaldības pārstāve Kristīne Duļbinska.

No sešiem rītā 30.aprīlī uz cīņu par dižo lomu „Planējošo vimbu” pulcēsies makšķernieki, bet pasākumi Pilsētas dārzā, skvērā pie “Kūravas” un citviet pilsētā sāksies plkst. 11.

10. Kurzemes stāstnieku festivālu “Ziv zup” pie Kurzemes kultūras mantojuma centra “Kūrava” sāksies plkst 12. Šoreiz pasākumā īpašie viesi būs Latvijas kalēju brālības meistari, kas rādīs savas amata prasmes. Kad zupa būs izvārīta, katrs varēs nopelnīt porciju apmaiņā pret stāstu.

Ar zivju gardumiem varēs mieloties arī Pilsētas dārzā, kur ar zivju zupu, līdz grāpim dibens pliks, cienās labākās zupas meistares no Kuldīgas novada muzeja. Būs iespējams iesaistīties suši darbnīcā un šo gardo ēdienu arī nodegustēt, bet līdzņemšanai kādu zivi varēs iegādāties zivju tirdziņā. Mielošanos un tirgošanos ar zivīm jautrāku darīs orķestru un folkloras kopu, kā arī no tuvienes un tālienes sabraukušu deju kolektīvu uzstāšanās.

Tiem, kuri tīko uzzināt ko vairāk par vidi mums apkārt, jādodas uz vides izziņas piestātnēm, kur varēs iepazīt lielākas un mazākas zivis, kā arī ūdensputnus, paviesoties pie bebra, ūdensžurkas un seska, kā arī iemēģināt roku zvīņspiedē sadarbībā ar Grafikas studiju.

Savukārt tūristu vilinātāji stāstīs, rādīs un piedāvās, ko skaistu šogad skatīt, darīt, mēģināt. Tūristu un ceļotāju lenktuvē gaida spēles un atrakcijas “Ainiņas briežu dārzā”, būs iespēja izcept sklandraušus, izšaut ar loku, izpūst savu stikla burbuli, izgatavot sveci vai nozīmīti, nogaršot izslavēto Padures muižas klēts koču ar cūkas šķiņķi jeb klētnieka Kriša pusdienas, bet senās pils pagrabā degustēt Kuldīgas pusē tapušo Smilškalnu vīnu.

Vēl palu šovā kopā ar Kuldīgas skautiem varēs pārbaudīt savu drosmi, veiklību un atjautību, iemēģināt ūdensbumbas, izgatavot svilpaunieku vai vēja zvanus, bet dzelzs nervu īpašnieki varēs izbaudīt atrakcijas “Elektriskā zivs”, “Zivjblieznis” un “Skrejzivju rene”. Katram, kurš to vēlēsies, būs iespēja darboties dažādās radošajās darbnīcās un akcijās. Neiztrūkstoši darbosies arī pavasara tirdziņš.

Plkst. 14 Kuldīgas novada muzejā tiks atklāta Edītes Pauls-Vīgneres izstāde “Krāsu erotika”. Palu šova laikā Kuldīgas Mākslas nama 1. stāvā būs skatāmas Baibas Rubines personālizstāde “Abreakcija”, savukārt 3. stāvā - ungārietes Bernadetas Alpernas izstāde "Akmeņu otra dzīve" – Alpernas fotogrāfiju sērija par sinagogu ēkām, kas mūsdienās tiek izmantotas citiem mērķiem. Mākslas nams 30.aprīlī būs atvērts no 10 līdz 16, bet 1.maijā – no 12 līdz 15.

Plkst. 16 Kuldīgas Sv. Katrīnas baznīcā koncertā “Dzīvības ūdens” uzstāsies Kristīne Adamaite (ērģeles) un Artis Sīmanis (saksofons), bet vakarpusē visus ballēties gribētājjus svētku rīkotāji aicina uz Kuldīgas kultūras centru, lai līksmotos un dancotu “Kadriļas ballītē” kopā ar folkloras kopu “Dandari”. Savukārt plkst. 22.30 uz brīvdabas kino sezonas atklāšanu aicina “Goldingen Knight Cinema”, izrādot animācijas filmu “Ness un Nesija”.

Detalizēta pasākuma programma – mājaslapā kuldiga.lv.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti