Top Latvijas vizītkarte Eirovīzijas dziesmu konkursam

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem.

Trīs dienas Latvijā pavadījusi filmēšanas grupa no Zviedrijas, lai Eirovīzijas Starptautiskajam konkursam Malmē sagatavotu Latvijas vizītkarti ar grupu "PeR".

Kā atzīmē projekta vadītāja Zita Kaminska, līdz šim Eirovīzijas vēsturē bieži nav noticis, ka konkursa dalībnieki tiek filmēti to dabiskajā vidē.

„Šogad ir tādas interesantas vizītkartes. Ja parasti valstis vizītkartēs reklamē savas tūrisma jaukākās vietas, tad šogad zviedri ir izdomājuši, ka konkursā galvenais ir dalībnieki. Un šajās vizītkartēs viņi iepazīstina ar to, kas tad šie dziedātāji ir, lai viņus var iepazīt ne tikai no tām trim minūtēm dziesmā, bet arī, kas viņi par cilvēkiem, kur viņi dzīvo, ko viņi dara," stāsta Kaminska. "Un tātad sešas komandas braukā pa 39 valstīm, un tā top šīs vizītkartes."

Filmēts tiks gan Aizputē, gan Rīgā, gan arī Ralfa un Edmunda mācību iestādēs.

"Mēs esam paspējuši nofilmēt mūsu mēģinājumu, mūsu mēģinājumu ar deju soļiem, tad vēl zooloģisko dārzu," pastāstīja grupas "PeR" dalībnieks Edmunds Rasmanis.

"Zviedri un dāņi ir atbraukuši, lai mūs safilmētu, un šis ir laikam trešais pieturas punkts," sarunā iesaistās "PeR" līderis Ralfs Eilands. "Nē, jau ceturtais," izlabo Edmunds. "Jo skola mums vēl bija." "Ceturtais pieturas punkts un mēs tagad ar kartingiem braukāsim," pabeidz Ralfs.

Lai arī trīs dienu darba grafiks ir saplānots pa stundām, grupas "PeR" puiši atzīst, ka nogurumu nejūt. "Nav nogurums, jo no radoša darba es nepiekūstu tik ļoti, kā no kāda dienas plāna, kurš jau salikts un katru dienu vienāds. Šeit visas dienas ļoti atšķirās, tāpēc - tik uz priekšu," optimistisks ir Ralfs.

"Mums tiešām ir liels prieks, ka arī visa operatoru grupa, kas ir atbraukusi, viņi ir tādi paši traki čalīši kā mēs, un viņiem arī patīk visu ko darīt un ārdīties. Bieži vien tās idejas ir ļoti spontānas," papildina Edmunds.

Par grupu no filmētājiem jau saņemtas pozitīvas atsauksmes.

"Es esmu dzirdējusi ļoti labas atsauksmes. Filmēšanas komanda ir apmierināta, jo viņi ir divi, viņi ir atraktīvi, viņiem tik dod uzdevumu un viņi, savstarpēji saspēlējoties, to realizē," par filmēšanas procesu priecājas Zita Kaminska. "Tas, protams, ir vienkāršāk nekā filmēt vienu solistu, kuram jāskatās, ko darīt. Viņi ir ļoti priecīgi, ka puiši ir tik harizmātiski, tik enerģiski."

2013.gada Eirovīzijas dziesmu konkursa Starptautiskais fināls notiks Zviedrijas pilsētā Malmē. Latvija startēs otrajā pusfinālā 16.maijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti