Pirmajā Adventē Rīgā iedegs svētku egli un sāks darboties Ziemassvētku tirdziņi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem un 6 mēnešiem.

Pirmajā Adventē, 29.novembrī plkst. 17, Doma laukumā notiks svētku egles iedegšanas svinībās, kurās ar koncertprogrammu priecēs bērnu vokālās studijas "Knīpas un knauķi" dziedātāji, tubu kvartets "Magic 4", solisti Kristīne Zadovska, Ieva Sutugova, Aija Vītoliņa un Andris Ērglis, kuri izdziedās popūriju no Jāņa Lūsēna un Ineses Zanderes mūzikla "Sniega karaliene".

Kā vēstīts, Rīgas Ziemassvētku egle tika izraudzīta "Rīgas mežiem” piederošajā Tīreļu mežniecībā. Egle ir 15,5 metrus gara, tā tika iestādīta pagājušā gadsimta sešdesmitajos gados.

Līdz ar svētku egles iedegšanu tiks atklāti arī Ziemassvētku tirdziņi, kas kā katru gadu darbosies Doma laukumā, Līvu laukumā un Esplanādē, dodot iespēju rīdziniekiem un pilsētas viesiem iegādāties īpaši svētku laikam darinātus tautas lietišķās mākslas izstrādājumus, ierastos ziemas sezonas cienastus un svētku dāvanas. Nedēļu nogalēs tirdziņu apmeklētājus priecēs koncerti un atrakcijas bērniem.

Svētdien, 29.novembrī, svētku noskaņa būs jūtama arī kultūras centros un dievnamos. Pirmās Adventes koncerts, piedaloties orķestrim "Rīga", Rīgas kamerkorim "Ave Sol", solistiem Kristīnei Gailītei, Mihailam Čuļpajevam un diriģentam Valdim Butānam, notiks Rīgas Svētā Pētera baznīcā.

Savukārt kultūras centrā "Imanta" skanēs vairāku koru sniegums koncertā "Mūsu balsis", bet kultūras pilī "Ziemeļblāzma" skatītāji tiek gaidīti uz koncertu "Lai lustīga dzīvošana...", kur uzstāsies Latvijas Universitātes deju kolektīvs "Dancītis".

Šajā dienā sāksies arī koncertcikls "Adventa mūzikas svētki Rīgā". 29.novembrī plkst. 12 Rīgas Jēzus baznīcā muzicēs dziesminieks Goran Gora, bet plkst. 14 Rīgas Lutera baznīcā, gan muzicējot pie dievnama ērģelēm, gan spēlējot ģitāru, uzstāsies Haralds Sīmanis.

Savukārt bērni gaidīti ne tikai Ziemassvētku egles iedegšanas sarīkojumā Doma laukumā, bet arī brīvdabas pasākumā "Rūķu gājiens", kas notiks pie kultūras centra "Iļģuciems" ar svētku gājienu, radošajām darbnīcām un rotaļām.

Adventa laika pasākumu programma pieejama Rīgas domes mājaslapā

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti