Pirmā «Fender Stratocaster» ģitāra izsolē pārdota par 250 000 ASV dolāru

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem un 1 mēneša.

27. martā iepriekš izsludinātā izsolē par 250 000 ASV dolāru pārdota pirmā 1954.gadā ražotā sērijveida “Fender Stratocaster” elektriskā ģitāra. “Fender Stratocaster” ģitāras savulaik izmantojuši tādi pasaulslaveni mūzikas grandi kā Badijs Hollijs, Džimmijs Hendriks un Bobs Dilans.

1954. gadā mūzikas apritē nonākušās elektriskās ģitāras plūstošās līnijas sākotnēji izraisījušas nesaprašanu un šaubas, taču, pateicoties slavenu mūziķu izvēlei, “Fender Stratocaster” ātri vien kļuva par vienu no pārdotākajiem elektrisko ģitāru modeļiem pasaulē.

Sešdesmit gadu laikā kopš tās radīšanas ģitāras modelis ir maz mainījies. Šodien “Fender Stratocaster” tiek dēvēta par ģitāru, kas pārveidojusi mūzikas pasauli. 1965. gadā Bobs Dilans par lielu nepatiku saviem tā laika faniem akustisko ģitāru nomainīja tieši pret vienu no šīm elektriskajām ģitārām.

Pārdotās ģitāras sērijas numurs ir 0100. Pasaulē zināmi citi “Fender Stratocaster” eksemplāri, kuru sērijas numurs ir pat mazāks, taču Nešvilas mūzikas instumentu veikala īpašnieks un ģitāras pārdevējs Džordžs Grūns apgalvo, ka tie ir vēlāk - 1954. gadā radītie modeļi.

1954. gadā “Fender Stratocaster” 0100 nopirka nezināms mūzikas mīļotājs. Pēc 30 gadiem tā nonāca ģitārvēstures speciālista Ričarda Smita rokās, kas šogad to nodevis tālākai pārdošanai.

Tas ir viens no ikoniskākajiem amerikāņu industrialā dizaina paraugiem, kādu šodien varam atrast. “Fender Stratocaster” ir daļiņa mūzikas vēstures," tā par ģitāru izsakās tās pārdevējs. 

Daudzas šī modeļa ģitāras mūzikas tirgū novērtētas ar lielām naudas summām. Dažu vērtība izsolēs tuvojusies pat miljonam ASV dolāru. Ērika Kleptona “Blackie” 2004.gadā pārdota par 959 500 $, savukārt Boba Dilana īpašumā esošā ģitāra pārdota par 965 000 $.

“Fender Stratocaster” 0100 jaunā īpašnieka vārds netiek atklāts, taču tas ir kāds privātkolekcionārs no ASV. Pēc pārdevēja vārdiem, jaunais ģitāras īpašnieks jau sazinājies ar Fīniksas Mūzikas instrumentu muzeju, lai apspriestu iespēju slaveno ģitāru demonstrēt arī plašākai publikai. 

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti