Kultūra

Ar dejas izrādi «Vārna» sevi piesaka radošais tandēms - Elza Leimane un Reinis Sējāns

Kultūra

Par laikmetīgās dejas izrādi "Nature morte"

Koncertuzvedums «Puika un Niķis» aicinās mazliet blēņoties

Koncertuzvedums «Puika un Niķis» aicinās mazliet blēņoties

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Dzirkstošs, nebēdnīgs un krāsains ir jaunais koncertuzvedums visai ģimenei „Puika un Niķis”, kam piektdien, 25.novembrī, būs pirmizrāde Ādažu kultūras namā. Tajā piedalās vairāk nekā 50 bērnu no dažādām radošajām studijām - dziedātāji un dejotāji - kopā ar populāriem mūziķiem Agnesi Rakovsku, Miku Dukuru un Edmundu Rasmani.

Niķis liek koncertuzveduma galvenajam varonim Puikam  ne tikai uzkāpt vecā liepā, bet arī paskatīties, kas dzīvo akā, nočiept kaimiņdārzā plūmes, pakaitināt vērsi un vēl daudzas citas lietas. Pats Puika jau neko, viņš Niķi ļoti cenšas nelaist klāt, bet tas pats piesitas un atkal ko vilinošu iečukst ausī.

Mūziku uzvedumam radījusi vokālās studijas „Tev un man” vadītāja Igeta Gaiķe, iedvesmojoties no Leontīnes Apšenieces dzejoļu grāmatas ar tādu pašu nosaukumu „Puika un Niķis”. Sākotnēji tapušas vien dažas dziesmas, kas bērniem ļoti iepatikušās, un nu izveidots vesels koncertuzvedums ar plašu dalībnieku sastāvu, un uz skatuves būs vairāk nekā 50 dalībnieki.

Igeta Gaiķe dziesmas veidojusi muzikāli daudzveidīgas, lai bērniem būtu interesanti un viņi varētu atraktīvi izpausties. Veidojot uzvedumu, ņemtas vērā arī pašu bērnu idejas.

„Sanācis ne tik vienkārši – visādas modulācijas saliktas un tonalitātes mainās. Gribējās, lai notiek dinamiski. Esmu piefiksējusi lietas, uz ko bērni ir noreaģējuši. Ja esmu iesākusi spāņu motīvu par vēršu cīņām, tad kāds no bērniem dzied: „Paņem nazi un nodur mani” un es saku – jā – tieši to mēs ieliksim tajā uzvedumā. Viņi nezina, kas ir Bizē, bet viņi zina šo tēmu, ko dziedājušas visas paaudzes,” uzsver Gaiķe

Līdzās bērniem uzvedumā piedalīsies trīs populāri mūziķi – Agnese Rakovska, Miks Dukurs, kurš atveidos Puiku, un Edmunds Rasmanis, kurš savukārt būs Niķis.

„Es kā labais puika būšu Niķis, kas Miku bakstīs, lai viņš izdara visādas nebēdnības un arī es darīšu visādas nebēdnības. Beigu beigās mēs esam pozitīvi, un viss beidzas uz pozitīvas nots. Ir izveidota interesanta un tajā pašā laikā arī sarežģīta horeogrāfija, jo ir jāpaspēj izdarīt gan aktiermeistarība, gan dejošana, dziedāšana un to visu ielikt vienā numurā,” norāda Rasmanis.

Lai arī ļaušanās Niķim bērnu bieži vien ieved ķezā, Niķis bērnam palīdz izzināt un iepazīt pasauli – savu atveidojamo personāžu aizstāv Rasmanis: „Nekas nevar būt labāka pieredze, ja pats tam neesi izgājis cauri un sapratis, ko drīkst un ko nedrīkst darīt. Ja vecāki tikai ierobežos un neļaus sasist pēdas mazo pirkstiņu pret galda stūri, tad bērns nesapratīs, ka viņš nevar skraidīt pa istabu. Viņš tik un tā skraidīs; sasitīs un tikai tad sapratīs, ka tā nedrīkst.”

Koncertuzveduma visai ģimenei „Puika un Niķis” pirmizrāde skatāma piektdien, 25.novembrī, Ādažu kultūras centrā, sestdien, 26.novembrī, tā notiks Liepājā, bet svētdien, 27.novembrī, – Jelgavas kultūras namā.

Nākamās nedēļas nogalē uzvedums būs skatāms Madonā un arī Rīgā, Kongresu namā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti